reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram, direkt mesajlar içerisinde ekran görüntüsü alınmasını engellemeyi düşünüyor

 - Güncelleme: 01 Temmuz 2024 12:02

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olmayı sürdüren Instagram için yeni bir güvenlik önlemi daha yolda gibi görünüyor.

Instagram, Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan yeni iddiaya göre direkt mesajlar içerisinde ekran görüntüsü alınmasını engellemeyi düşünüyor. Bu güvenlik özelliği için henüz kesin bir karara varılmış değil. Ancak üzerine düşünüldüğü için yakında gerçek olması beklenen bu özellik, mesajları elbette yüzde 100 oranında koruyamayacak fakat yine de bazı durumlarda faydalı olabilir. Instagram için başka yenilikler de yolda bulunuyor. Yine Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla yakında kişiler hesaplarını yönetmesi için üç farklı kişi atayabilecek. Bu altyapı sayesinde bir Instagram hesabını, hesap sahibiyle birlikte toplam dört farklı kişi aynı anda yönetebilecek. Parola paylaşımı gerektirmeyen altyapıda, seçilen kişiler yeni paylaşım yapabilecek ya da mesajlara erişim sağlayabilecek. Büyük hesapların yönetimini kolaylaştırmak adına güzel görünen özellikte, bazı güvenlik önlemleri de olacak. Örneğin davet ettiğiniz kişiler hesabınızı devre dışı bırakamayacak ya da isminizi ve parolanızı değiştiremeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kullanıcıları yakında sadece yakın arkadaş olarak belirledikleri kişilerin görebileceği özel canlı yayınlar açabilecek. Yakın arkadaş olarak belirlenen kişilerin görebildiği hikayeler sisteminin ardından atılan bu canlı yayın adımı, büyük ihtimalle kısa sürede yüksek kullanıcı sayısına ulaşacak. Bu yeni canlı yayın özelliğin herkese açılması biraz zaman alacak. Yine Alessandro Paluzzi tarafından bulunduğu kadarıyla Instagram hikayeleri yakında eş zamanlı olarak WhatsApp’a da atılabilecek. Hesap bağlantısı yapıldıysa, bu özellik sayesinde Instagram’da paylaşılan bir hikaye, aynı anda WhatsApp’a da gidecek. Birçok kişiye zaman kazandıracak bu özellik, uzun zamandır Facebook desteğine sahipti. Buna ek olarak, Instagram gelen kutunuzu özelleştirmenize olanak tanıyan bir klasör yönetim altyapısı üzerinde de çalışıyor. Ayrıca profiller için bir “Takma Adlar” bölümü de yolda bulunuyor.

Instagram gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers

İLGİLİ HABERLER