reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram için mini uygulama çubuğu ve fazlası geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımlarından olmaya devam eden Telegram için mini uygulama çubuğu ve fazlası geldi.

Yapılan yeni güncelleme hakkında firma ilk olarak şunları aktardı: “Haziran güncellememiz, mini uygulamaları kompakt bir bara küçültme yolunu ekler, içerik oluşturucuların ücretli fotoğraflar ve videolar ile kanallarını paraya çevirmelerine yardımcı olur ve etiket veya konuma göre arama ve yeni bir bağlantı bileşeni tanıtarak Hikayeleri geliştirir. Bugünden itibaren, mini uygulama geliştiricileri ve içerik oluşturucuları kazandıkları Yıldızları Toncoin ile ödül almak veya özel indirimli fiyatlarla Telegram Reklamları satın almak için kullanabilirler.” Buna ek olarak yeni özellikler hakkında şu bilgiler verildi: “Artık 500 milyondan fazla Telegram kullanıcısı, ürün satın almak, hizmetlere erişmek ve oyun oynamak için aylık olarak mini uygulamalarla etkileşime giriyor. Bugünden itibaren, mini uygulamaları ekranınızın altındaki bir çubuğa daraltabilirsiniz. Bu, mesajlara yanıt vermenizi, diğer mini uygulamaları açmanızı veya hatta hesaplar arasında geçiş yapmanızı ve ardından mini uygulamaya tekrar yüklenmesini beklemeden geri dönmenizi sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçen ay mini uygulamalarda dijital ürünler satın almak için Telegram Yıldızları’nı başlattık. Artık içerik oluşturucular, kanallarında ücretli fotoğraflar veya videolar yayınlayarak Yıldızları kabul edebilirler. Aboneler, bu tür gönderileri yalnızca yazara ödeme yaparak kilidini açtıktan sonra görüntüleyebileceklerdir. Herhangi bir sohbette bir #etikete dokunmak, sohbetlerinizden ve genel kanallardan o etiket için arama sonuçlarını görmenizi sağlar. Bu güncelleme ile hikaye başlıklarındaki hashtag’lere dokunmak, eşleşen etiketlere sahip genel hikayelere göz atmanızı sağlar.

Tatil yapan, bir etkinlikte bulunan veya sadece yemek yiyen kullanıcılar, başkalarına güzel manzaralar ve lezzetli yiyecekler bulabilecekleri yerleri göstermek için hikayelerine bir konum etiketi ekleyebilirler. Etiketler gibi, bir konum etiketine dokunmak, aynı yerden herkese açık hikayelere göz atmanıza olanak tanır. Böylece dün geceki konseri yeniden yaşayabilir veya bir sonraki seyahat destinasyonunuzu önceden görebilirsiniz.

Premium kullanıcılar, hikayelerine bir bağlantı bileşeni ekleyerek bir bağlantıyı öne çıkarabilirler. Bu, fotoğrafınızda veya videonuzda şık bir bağlantı önizlemesi oluşturur ve medyanıza uyacak şekilde hem açık hem de koyu arka planları destekler. Bot geliştiricileri dijital ürünler ve hizmetler sunarak ve içerik üreticileri kanallarını paraya çevirerek ücretli gönderiler ile kazandıkları Telegram Yıldızlarını Toncoin ödülleri almak veya Telegram Reklamları satın almak için kullanabilirler.

Telegram, Yıldız işlemlerinden neredeyse hiç komisyon almaz, bu nedenle yalnızca vergiler ve ödeme sistemi ücretleri uygulanır. Yıldızları Telegram Reklam hesabınıza aktardığınızda, Telegram üçüncü taraf ödeme sistemi ücretlerini karşılamak için yüzde 30 indirim bile ekler.

Kanalınızda veya botunuzda Yıldız bakiyesi varsa, bunları Fragment aracılığıyla Toncoin ödülü olarak çekebilirsiniz. Toncoinler, dünyanın en hızlı blok zinciri olan The Open Network’ün ana para birimidir. Onları kolayca başka kripto para birimiyle değiştirebilirsiniz. Herkes, botlarını, kanallarını veya gruplarını tanıtmak için genel Telegram kanallarında gizlilik odaklı reklamlar yerleştirebilir. Bot geliştiricileri ve içerik oluşturucular, botlarını veya kanallarını yeni kullanıcılara %30 indirim ile tanıtmak için Yıldızlar’ı da kullanabilirler.”

Telegram haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER