reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet konsepti Zero SR-X

Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti Zero SR-X, günün kesinlikle iki tekerdeki en çok dikkat çeken modeli oldu.

Elektrikli motosiklet pazarının güçlü markalarından Zero, şu an pazara birçok ticari olarak satışı yapılan seçenek sunuyor. Bunlar arasına şimdi değil ancak ileride dahil edilme ihtimali olan Zero SR-X, San Francisco merkezli Huge Design ile ortaklaşa üretilmiş bir konsept tasarım öğesi. Tasarım elbette kişiden kişiye değişiyor ancak bizce oldukça iddialı ve fütüristik duran model, bir bilim kurgu oyunundan çıkmış gibi sportif görünüyor. Sadece tek kişilik tasarlanan motosiklet, Zero’nun “Geleceği Tasarla” adı verilen geliştirme programının bir parçası konumunda bulunuyor. Bu program firmanın kendi açıklamasına göre elektrikli motosiklet tasarımındaki sınırları zorlamak için sektörün en yetenekli tasarımcı ve mühendislerinden bazılarını bir araya getiriyor. Hazırlanan bu motosikleti firma, sokak ile pist motosikletleri arasında bir alt kategori denemesi olarak görüyor. “Gerçek yüksek performanslı motosikletlerin görünümünden ve açık yapıdaki mekanik çekiciliğinden ödün vermeden modern, fütüristik ve dengeli bir tasarım hazırladık” açıklamasında bulunan Zero, konseptin ZF75-10 isimli gelişmiş elektrik motoru ve ZF17.3 lityum-iyon batarya paketi üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ön ve arkada kullanılan LED aydınlatma sistemleri bizce harika görünen konsept motosiklet için “Zero Motorcycles olarak tasarım ve teknoloji tutkusuyla hareket ediyoruz ve SR-X bu tutkunun mükemmel bir ifadesi konumunda. Bu konsept motosikletin sektörün geleceğine ne şekilde ilham vereceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını da yapan firma, şimdilik Zero SR-X için bir üretim tarihi vermiyor. Ancak şirketi bu modeli 2-3 yılı içerisinde bu tasarımda yollara çıkarması bekleniyor.

Elektrikli motosiklet konsepti Zero SR-X yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü