reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet Zero SR/S
Elektrikli motosiklet Zero SR/S

Elektrikli motosiklet pazarının yeni canavarı: Zero SR/S

Geçtiğimiz günlerde bir sızıntısı yapılan Zero SR/S elektrikli motosiklet modeli sonunda resmi olarak lanse edildi. İşte iddialı detaylar;

Zero SR/S, elektrikli motosiklet pazarının dikkat çeken en yeni modeli olarak karşımızda bulunuyor. Yola özel tasarlanan model, tasarımsal anlamda geleneksel bir çizgiye sahip. Ancak ufak dokunuşlar ile oldukça modern görünen motosiklet, esas olarak üstüne kurulduğu teknik altyapı ile dikkat çekmeyi biliyor. Baktığımız zaman motosiklet 80 kW / 110 beygir güç ve tam 190 Nm tork sunuyor. Bu güçle çok kısa sürede 200 km/s hıza çıkabilen motosiklet, 14.4 kWh pil paketinin yanına eklenebilen özel menzil artırma paketiyle şehir içinde tam 322 km menzil sunabiliyor. Modelin menzil paketi olmadan yapabildiği yol ise şehir içinde 259 km olarak açıklanıyor. Menzil yüksek hızlı uzun yolda 132 km seviyesine kadar düşerken, ortalama menzil değeri ise 175 km olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek menzile yönelik özel bir aerodinamik gövde üstüne kurulduğu aktarılan elektrikli motosiklet, gövde yapısı gereği yüksek performansı konforlu bir şekilde sunabiliyor. Birden fazla hızlı şarj sistemiyle özelleştirilebilen ve en güçlü sistemle yüzde 95 doluluğa sadece 1 saat gibi ulaşabilen Zero SR/S, performans ile teknik açıdan dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet Zero SR/S iki farklı versiyon halinde geliyor

Modelin 3kW Rapid Charger ile gelen ilk versiyonu 19.995 dolar fiyat etiketine sahip. 6kW Rapid Charger ile gelen versiyon ise 21.995 dolara satışa çıkıyor. Ekstra menzil eklentisi için verilmesi gereken ücret ise 2.895 dolar olarak açıklanmış durumda. Motosikletin satışına 1 Mart 2020 tarihinde başlanıyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni elektrikli bisiklet modeli ve detayları;