reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet 2022 Zero SR

Uygulama ile geliştirilebilen elektrikli motosiklet: “2022 Zero SR”

Elektrikli motosiklet pazarının en önemli isimleri arasında yer alan Zero Motorcycles, 2022 Zero SR modeliyle ses getirmeyi başardı.

Elektrikli motosiklet pazarının üst seviyesinde niş kalmasına rağmen oldukça iyi modellere imzasını atan ve geleceği kuran Zero Motorcycles, yeni modeli 2022 Zero SR ile özellikle yazılım / uygulama özelinde dikkat çekiyor.

Yeni geliştirilen Cypher III+ işletim sistemi üzerine kurulan motosiklet, bir mobil uygulamaya da sahip. Bu mobil uygulama içerisinde “uygulama içi satın alma seçenekleri” bulunuyor. Bu sayede de ihtiyacı olanlar uygulama ile motosikletin normalde sunulmayan bazı özelliklerini daha sonra satın alabiliyor.

Sunulan uygulama ile motosikletin menzilini ve gücünü artırmak dahi mümkün oluyor. Firma motosiklete koyduğu motor ve pil paketinde yazılımsal limitler uyguluyor ve bunlar ancak uygulama içi satın alma ile açılabiliyor.

Bu altyapıda yukarıdakilere ek olarak motosiklete daha güçlü hızlı şarj, yerleşik sistem için GPS temelli navigasyon, ısıtmalı elcik ve kolay park için geri vites satın alınarak eklenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet 2022 Zero SR ses getirmeyi başaran bir seçenek oldu

Şık bir tasarımı bulunan motosiklet, teknik olarak bakarsak 14.4+ kWh ya da 15.6+ kWh pil paketleriyle tercih edilebiliyor. Bu piller aslında 17.3 kWh kapasite (Yazılım ile açılması için) getiriyor. Model için ayrıca pil kapasitesini 20.9 kWh seviyesine çıkaran bir Power Tank aksesuarı da sunuluyor.

Motosikletin Power Tank ile şehir içinde tam 365 km menzil getirdiği aktarılıyor. Menzil, 112 km/s hızdaki sürekli sürüşte ise 182 km seviyesinde yer alıyor. 152 nm tork ve 74 beygir üreten elektrikli motoruyla 167 km/s hıza çok hızlı şekilde çıkabilen 2022 Zero SR, 18 bin dolarlık başlangıç fiyatıyla 2022’de elde edilebilir olacak.

İlginizi Çekebilir

Bu da dikkat çeken uçan motosiklet modeli