reklamı kapat

POPÜLER

uçan motosiklet

Satışa sunulan uçan motosiklet Xturismo Limited Edition [Video]

Birçok firma uçan otomobiller geliştiriyor. ALI Technologies gibi bazı firmalar ise uçan motosiklet modelleri üzerinde çalışıyor.

Japonya merkezli ALI Technologies tarafından geliştirilen Xturismo Limited Edition, sınırlı sayıda üretilecek bir uçan motosiklet modeli.

Batman’in fütüristik oyuncaklarını akıllara getiren motosiklet, açıklamaya göre toplamda 200 adet üretilecek ve birim fiyatı tam 680 bin dolar seviyesinde olacak. Satın alanlara 2022’nin ilk yarısında teslim edilecek bilgisi verilen araç, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere oldukça dengeli uçabiliyor.

Hem içten yanmalı hem de elektrik motoru üzerine kurulduğu açıklanan model, ortada ve kenarlarda yer alan çok sayıda pervane ile havada kalıyor ve açıklamaya göre 100 km/s hıza çıkabiliyor. 300 kg toplam ağırlığı bulunan Xturismo Limited Edition, 40 dakika gibi oldukça yeterli bir uçuş süresi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xturismo Limited Edition uçan motosiklet dikkat çekti

100 kg’a kadar sürücüler ile sorun yaşamayan uçan motosiklet modeli Xturismo Limited Edition, şimdilik Japonya dışında satılacak mı bilinmiyor. Ancak bu modelin mutlaka dış pazarlara çıkacağı ve birçok gösteride aktif olarak kullanılacağı düşünülüyor.

Burada gösteri diyoruz çünkü böyle bir modelin gündelik hayata giriş yapması şimdilik hiç olası değil. Uçan bir motosikletlerin kapalı alanlar dışındaki eğlence haricinde yaygınlaşması için önümüzde daha en az bir 10 sene bulunuyor olabilir.