reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor tarafının katlanabilir seçenekleri: “Magic Fold” / “Magic Wing”

Huawei tarafından satılan Honor, katlanabilir telefon pazarına da giriş yapmak için planlar yapıyor. Hatta çıkış yakında olabilir.

Eski Huawei alt firması olan ancak artık bağımsız olarak yoluna devam eden Honor, dediğimiz gibi bir katlanabilir telefon geliştiriyor. Firmanın ilk katlanabilir telefonu için daha önce Magic X adı geçiyordu.

Ancak firma kısa süre önce Magic Fold ve Magic Wing isimlerini Avrupa merkezli olarak kayıt altına aldı. Kaynaklar burada Magic Fold adını daha olası olduğunu belirtiyor ancak henüz süreç kesinleşmiş değil.

Daha önce kaynaklar Honor’un ilk katlanabilir telefonunu 2021 bitmeden karşımıza çıkaracak bilgisini vermişti. Ancak bu artık söz konusu olmayabilir, telefon direkt olarak 2022’nin ilk çeyreğinde resmi olarak lanse edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android lisansına sahip olacak ilk katlanabilir telefonu çok merak edilen Honor, halen hedef tahtasına konuyor

Huawei ile bir bağı kalmamasına rağmen Honor, eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Biliyorsunuz Honor’un yeni ürünleri Android lisansına sahipler. Yani yeni cihazlarda Google servisleri ve hizmetleri ile Play Store uygulama marketi sorunsuz olarak çalışıyor.

Ancak bunu gerçek anlamda istemeyenler de bulunuyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor.

Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikayet edilmişti.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği ise halen kesin değil. Çünkü bugün, yetkili kurumların halen Honor’u ambargo kapsamına alıp almama konusunda kararsız olduğu aktarıldı.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı