reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Honor Magic V

Katlanabilir telefon Honor Magic V çok pahalı olacak

Markasının ilk katlanabilir telefonu olacak iddialı model Honor Magic V için fiyat beklenenden de yüksek olacak.

Advertisement

Bir yıldır Huawei ile bağı olmadan hayatına devam eden Honor’un ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V, resmi olarak 10 Ocak tarihinde tanıtılacak. Pazarda Galaxy Z Fold3, Mi Mix Fold ve Find N gibi iddialı modellerinin karşısına çıkacak telefon, bugün ortaya çıktığı kadarıyla çok pahalı olacak. Şu an satılan tüm katlanabilir telefonlar pahalı ancak Magic V için görülen başlangıç fiyatı tam 2.200 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin üst versiyonu ise 2.350 doları geçiyor.

Bu fiyat etiketleriyle açık olarak çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek telefon, bu fiyat etiketleri üzerinden Türkiye’yi de es geçecek gibi duruyor. Burada henüz kesin bir bilgimiz yok ancak modelin fiyatı bu kadar yüksekken Türkiye’ye getirilmesi hiç ama hiç olası görünmüyor.

Tekrar üzerinden geçmek adına gücünü yeni nesil Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden aşan Honor Magic V, kutusundan Android 12 ile çıkıyor ve 66W hızlı şarj desteği taşıyor. Arkasındaki ana kamera 50 megapiksel çözünürlükte olacak denilen katlanabilir telefon, bünyesinde iki farklı selfie kamerası taşıyor.

Bu selfie kameralarından birisi dış ekrandaki ekran deliğinde, diğeri ise katlanabilir yapılı ana ekrandaki ekran deliğinde olacak. Bu ekranlardan dıştakinde 90 Hz, içtekinde ise 120 Hz yenileme hızı sunulacak. Yüksek ihtimalle bu her iki ekran da OLED / AMOLED temelli olacak.

Honor Magic V gibi katlanabilir telefonlar 1.000 doların altında düşmedikleri sürece genel kullanıcı kitlesine hitap etmeyecekler ve bu anlaşıldığı kadarıyla ancak 2023 hatta 2024 yılında olacak.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı