reklamı kapat

POPÜLER

Kişisel hava aracı Jetson One

Çok eğlenceli görünen kişisel hava aracı Jetson One ile tanışın [Video]

Motosiklet, bisiklet ya da otomobillerin yerini gelecekte Jetson One gibi kişisel hava aracı modelleri alacak gibi görünüyor.

İsveç merkezli Jetson Aero tarafından geliştirilen Jetson ONE, yukarıda da dediğimiz gibi bir kişisel hava aracı. Bu model sadece tek bir kişi tarafından kullanılıyor ya da daha doğru deyişle uçurulabiliyor.

2022 yılı için planlanan tüm versiyonları satılan, ufak çaplı olarak 2023 siparişleri de alınan hava aracı, temel seviye pilot lisansı ile kullanılabiliyor ve özellikle şehirden uzak yerlerde çok keyifli zamanlar vadediyor.

İki adet kol ile kontrol edilen hava aracı, sekiz adet pervane ile dengeli bir uçuş getiriyor ve açıklandığı kadarıyla maksimum olarak 102 km/s hıza (Yazılımsal olarak limitlenmiş) çıkabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere tamamen elektrikli olan model, 85 kg bir pilot ile 20 dakika boyunca havada kalabiliyor.

Toplam ağırlığının 90 kg olduğu açıklanan kişisel hava aracı Jetson One, 88 kW maksimum güç getiriyor ve kapasitesi açıklanmayan lityum iyon pil paketi taşıyor. Dediğimiz gibi bu pille 20 dakika boyunca havada kalan aracın, ileride daha fazla uçuş süresi getirmesi hedefleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişisel hava aracı Jetson One gerçekten çok eğlenceli görünüyor

Jetson Aero tarafından yayımlanan tanıtım / uçuş videosunu yukarıda izleyebileceğiniz araç, önemli gelecek çalışmaları arasında yer alıyor. Ancak bu tarz araçların yaygınlaşması içi önümüzde daha en az 10 sene bulunuyor olabilir.