reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magic V

Markasının ilk katlanabiliri Honor Magic V için resmi tarih verildi

Markasının ilk katlanabilir telefonu olacak Honor Magic V için tasarım paylaşımları sonucunda resmi bir tarih de geldi.

Bir yıldır Huawei’den ayrı olarak faaliyet gösteren Honor’un ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V, resmi olarak 10 Ocak tarihinde tanıtılacak. Firma telefonu CES 2022’nin yoğun gündemine sokmuyor ve bu çok mantıklı görünüyor. Pazarda Samsung Galaxy Z Fold3 karşısına çıkacak telefon, bu açıdan yatay katlanabilir yapıyı benimsiyor.

Gücünü 2022’de gelecek birçok amiral gemisi telefon gibi Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak Magic V, daha önce çıkanlara göre kutusundan kesin olarak Android 12 ile çıkacak ve 66W hızlı şarj desteği sunacak. Arkasındaki ana kamera 50 megapiksel çözünürlükte olacak telefon, iki farklı selfie kamerası taşıyacak.

Bu selfie kameralarından birisi dış ekrandaki ekran deliğinde, diğeri ise katlanabilir yapılı ana ekrandaki ekran deliğinde olacak. Bu ekranlardan dıştakinde 90 Hz, içtekinde ise 120 Hz yenileme hızı sunulacak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de de satılması olası olan ancak bu durum kesin olmayan Honor Magic V, arkasında iç içe geçiyormuş gibi görünen üçlü kamera sistemi taşıyor. Pazarda öne çıkabilmesi için mutlaka rakiplerinden ucuz olması gereken ancak henüz bu konuda bir sızıntı olmayan Magic V, şimdilik sadece yukarıdaki renkte karşımıza çıkıyor. Ancak başka renkler de hazırlanmış olabilir.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı