reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magic V

Katlanabilir telefon Honor Magic V için resmi tasarım gösterildi

Markasının ilk katlanabilir telefonu olacak Honor Magic V için sonunda ilk resmi tasarım paylaşımı da yapıldı. İşte detaylar;

Tam bir yıldır Huawei’den ayrı olarak faaliyet gösteren Honor’un ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V, tahmin edildiği gibi Galaxy Z Fold benzeri yapıyı benimsiyor. Resmi paylaşımda biraz üstü kapalı olarak karşımıza çıkarılan telefon, dışında ikinci bir kavisli ekran taşıyor ve dıştaki selfie kamerasını bir ekran deliğinde barındırıyor.

Peki halen sadece “yakında gelecek” denilen model hakkında teknik açıdan neler biliyoruz? Telefon gücünü kaynaklara göre kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Ana ekranı üstünde katlanma yeri olmayacak gibi duran Magic V, firma yetkilisine göre ağırlık ve deneyim arasında iyi bir denge kuruyor.

Bu arada Honor’dan kesin olarak bir MediaTek Dimensity 9000 temelli akıllı telefon modeli de geliyor. Firma Snapdragon 8 Gen 1 için kendisi duyuru yapmadı ancak MediaTek Dimensity 9000 işlemcili ilk telefonu için resmi paylaşımda bulundu. Bu telefonun hangisi olacağı ise halen netleşmeyen detaylar arasında yer alıyor.

Honor Magic V işlemcisi olacak Snapdragon 8 Gen 1 için detaylar şöyle

Qualcomm’a göre 8 Gen 1, Snapdragon 888’e oranla CPU’da yüzde 20, GPU’da ise yüzde 30’luk bir performans artışı sunuyor. İşlemci performansı artırırken CPU’daki verimi yüzde 30, GPU’daki verimi ise yüzde 25 oranında artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 Gen 1 içinde 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex-X2 Prime, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdek bir araya geliyor. Samsung’un 4 nm üretim sürecinden çıkan toplam sekiz çekirdekli işlemcide, modeli verilmeyen Adreno GPU görev yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın