reklamı kapat

POPÜLER

Zero_SR/F
Zero_SR/F

Motosiklet dünyasının Tesla’sından elektrikli motosiklet: Zero SR/F

Motosiklet dünyasının Tesla’sı olan Zero Motorcycles, bugün elektrikli motosiklet serisinin en son modelini tanıttı. 2020 SR/F, 110 beygir gücü ve 189 Nm tork üretebilen hava soğutmalı bir motor sunuyor. Motosiklet, saatte 190 kilometre hıza ulaşabiliyor ve tek şarjla 260 kilometre menzil vadediyor.

Zero’nun en yeni motorunun temel versiyonu 18.995 dolarlık temel fiyata sahip olacak. Temel paket etkileyici olsa da, Zero’dan en iyi deneyim almak için bazı eklentiler de mevcut. SR/F, her sürüşün menzilini yaklaşık yüzde 25 arttıran ek bir güç tankına sahiptir. Bunun haricinde, motosikletin premium sürümüyle birlikte gelen ekstra hızlı bir şarj seçeneği de bulunuyor. Zero SR/F böylece bir saatte yüzde 95 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Premium model ayrıca, ısıtmalı gidonlara da sahip. Tesla’nın elektrikli otomobillerinde olduğu gibi Zero SR/F de güncelleme desteği sayesinde yeni yeteneklere kavuşabiliyor.

Zero SR/F aynı zamanda sürücülerin seyahatlerini takip etmek, sürüşleri paylaşmak ve motosikletten beklenmedik bir etkinlik hakkında uyarılar almak için kullanabilecekleri özel bir uygulamaya da sahip olacak. Ayrıca kullanıcılar görmek istedikleri bilgileri görebilecek ve özelleştirme yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk akıllı motosiklet

Zero, Zero SR/F’nin ilk akıllı motosiklet olduğunu ve motosikletin kullanıcılara iyi bir deneyim sunacağını belirtiyor. Motosikletin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Motosikletin Türkiye’ye gelmesi durumunda haberi sizlerle paylaşacağız.