reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet

Bilim kurgu filmlerine taş çıkartan elektrikli motosiklet projesi; Zero XP

Elektrikli motosiklet projeleri arasına hızlı bir giriş yapan Zero XP, custom tasarım dilinin her alanda ne kadar etkileyici olabileceğinin göstergesi.

Elektrikli motosiklet dünyasında adını duyuran önemli isimlerin başında Zero var. Amerika merkezli bu şirketi, sınıfının Tesla’sı olarak nitelendirenlerin sayısı hiç de azımsanayacak sayıda değil. Kısa sürede önemli bir ürün gamı oluşturmayı başaran marka, geçtiğimiz şubat ayında SR/F projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Ailenin diğer üyelerine oranla nispeten daha agresif bir karaktere sahip olan bu model görünüşe göre modifiye garajlarının da dikkatini çekmiş durumda. Untitled Motorcycles isimli bir geliştirme ekibinin garajına aldığı Zero SR/F, yapılan değişimlerin ardından bilim kurgu filmlerinde boy gösterecek inanılmaz bir dönüşüme sahne oluyor. Çok daha minimal ve net hatlarla bezenen modelin meraklıları için iştah kabartacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zero XP elektrikli motosiklet projelerinde adından söz ettirecek

Gövde bazında tamamı elden geçirilen motosikletin bazı donanımlarına da dokunulduğunu görüyoruz. Tasarımda tamamlayıcı olması için Pirelli’nin performans lastiklerinden faydalanılmış olması bunun önemli örneklerinden birisi. Gövde bölümünde ise polimer, polikarbonat ve alüminyum gibi alaşımların bir arada kullanılmış olması da önem sırasında yükseklerde. Hayalet Grisi adı verilen renk seçeneğiyle keskin tasarımın enfes bir uyum sergilediği Zero XP’de LED ışıklandırma grubundan faydalanılıyor. Motosikletin performans verilerine baktığımızda ise 107 beygir güç 190 Nm tork gibi itici rakamlar karşımıza çıkıyor. Tamamen dolu batarya paketi ve ek ünite ile 322 kilometre menzil kat edebilen model, baz bataryasıyla 257 kilometre yol gidebiliyor.

İlginizi çekebilir

3D yazıcıyla üretilmiş elektrikli motosiklet; NERA