reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus

Çalınan iki Lamborghini Urus’un trajikomik bir kazayla biten macerası

Ufak yaşlarda olduğu söylenen iki hırsız gözlerine kestirdikleri Lamborghini Urus modellerini Boston’da yer alan bayiden çalmayı başardı.

LM002‘nin ardından markasının seri üretim bazında gerçek anlamda ilk SUV modeli olan Lamborghini Urus, satışa sunulduğu kısa süre içerisinde bekleneni aşan bir satış performansı yakalamayı başardı. Sunduğu performans dinamikleriyle “kızgın boğadan” beklediğimiz limitleri yakalama konusunda hiç şüphe bırakmayan Urus kısa süre önce Amerikan basınının gündemi oturdu. Lamborghini’nin Boston’da yer alan şubesinden sabah saatlerinde çalışanan iki örneğiyle alarma geçen polis kısa sürede çalışmasının sonuçlarını almayı başardı. Lakin ortada soygunun kendisi kadar ilginç bir kaza mahali vardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus hırsızlığında bir kişi göz altına alındı

Olayla ilgili açıklanan raporlara baktığımızda başlangıç saati olarak sabah 3:05‘i görüyoruz. Devriye için sokakta olan polislerin karşılarından gelen iki Urus ve bir Chevrolet Cruze‘u görmesiyle başlayan yakalamacanın ilk ayağında tahmin edebileceğiniz üzere Urus’ların gözden kayboluşu ortaya çıkıyor. Biri siya diğer ise beyaz olan örnekleri bir dahaki görüş ise beş saat sonra gerçekleşiyor. Birbirlerine çarpmış halde bulunan araçların sürücülerinden birisini gözaltına alan polis, ikinci zanlıyı ise henüz yakalayabilmiş değil. Hala araştırılan soygunun, bayinin camlarının kırılmasıyla birlikte gerçekleştirilmiş olması bazı şüpheleri de beraberinde getiriyor. Zanlıların araçlara erişim için Lamborghini Urus anahtarlarını bu kadar kısa sürede nasıl elde ettiğine dair soruşturma devam ederken, araçlardaki hasarın boyutları da şimdiden merak ediliyor.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg