reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus

“Yok artık” dedirtecek bir taklit otomobil daha gerçek oluyor; Çinli Lamborghini Urus

BAIC bünyesinde üretim hayatına devam eden Huansu Auto tarafından üretileceği açıklanan taklit Lamborghini Urus projesi, ilk detaylarıyla orijinalini aratmayacağının sinyalini veriyor.

2018 ile birlikte adlarını daha çok duymaya başladığımızı fark ettiğimiz şeylerden bir tanesi, Çin merkezli taklit otomobil üreticileri oldu. LOG takipçilerinin anımsayabileceği gibi, Land Rover, Mercedes ve BMW gibi markaların pek çok modellerini fantastik şekilde uyarlayan bu markalar, hızlarıyla da şaşkınlık yaratıyor. Tanıtılan her yeni modelde “acaba bunun takliti ne zaman üretilir?” sorusunu sormak da bazılarımız için artık bir refleks haline geldi. Nitekim şu anda ilk detaylarıyla karşımızda durmakta olan Lamborghini Urus projesi de, düşünce ve reflekslerimizde ne denli doğru olduğumuzu bir kez daha kanıtlıyor. Tanıtımım üzerinden henüz 6 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen taklit edilmekten kurtulamayan Urus’un tasarım genleri, Çin pazarında Huansu Auto logosuyla satışa sunulacak.

Lamborghini Urus


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk izlenimdeki yakınlık

Uzak Doğu bazlı pazarda General Motors ile ortaklık yürüten BAIC‘in bünyesinde yer alan Huansu Auto’nun Urus tabanlı otomobilinin ismi henüz netlik kazanmış değil. Şimdilik render çizimleriyle karşımızda duran araç eğer gerçek hayata da bu şekilde geçirilirse, orijinal modelle önemli oranda benzerlik göstereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Kaputunun altında 150 beygir güç üreten 1,5 litrelik benzinli motorla gelmesi beklenen otomobille ilgili Çin merkezli kaynakların fiyat iddiası da söz konusu. Eğer bu iddialar gerçek olursa, Uzan Doğu’daki kullanıcılar Huansı Auto imzalı kopya modeli 15.000 ile 23.000 dolar aralığında bir fiyatla satın alabilecek. Önümüzdeki günlerde daha gerçekçi detaylarla karşımıza çıkacak olan projenin detaylarını doğrusu söylemek gerekirse bizler de merak ediyoruz. Bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Lamborghini Urus tanıtımı