reklamı kapat

POPÜLER

Taklit üretimin “bitirme tezi”; Mercedes G63 AMG 6×6 Çinliler tarafından üretildi

BAIC’in normal şartlarda BJ80 adıyla sunduğu SUV modeli üzerine geliştirilen Mercedes G63 AMG 6×6 projesi, bu zamana kadar gördüklerimiz arasında zirveye oynamaya aday.

Artık geleneksel bir hal alan taklit otomobil modelleriyle ilgili her yeni haberde “daha ne kadar şaşırabiliriz ki?” sorusunun içimizde belirmesine engel olamıyoruz. Lakin Çin merkezli üreticileri bu konuda kesinlikle takdir etmek gerekiyor ki, onlar her seferinde gözlerimizi kocaman açtırmayı başarıyor. Bu hafta ile birlikte ziyaretçilerine kapılarını açmaya başlayacak olan Pekin Otomobil Fuarı‘nda gösterimi gerçekleştirilecek olan BAIC BJ80 6×6 projesi, Mercedes G63 AMG 6×6‘ya Çin yorumu olarak karşımıza çıkıyor. Dış tasarımı itibarıyla orijinal modele büyük oranda benzetilen araç, içeride ise farklarını gizleyemiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ne kadar benzer?

Markanın BJ80 isimli modeli üzerine şekillendirdiği 6×6 modelinin detaylarına baktığımızda, Mercedes’in tasarım dilinin birebir şekilde kopyalandığını görebiliyoruz. Ön bölümde kullanılan ızgara tasarımıyla fark ortaya koyan modelde, çamurlukların tasarımı ve gövde panellerindeki çizgilerde fazla bir değişim yapılmamış. Motor bölümünde Saab tarafından geliştirilen 2,3 litrelik turbo beslemeli dört silindirli bir makinenin kullanıldığı söylenen BAIC BJ80 6×6, 250 beygir güç ve 350 Nm tork değerleriyle yere basıyor. 6 İleri değerli şanzımanla kombin edilen araçta, tekerleklere farklı seviyede güç iletimi sağlayan tork iletim sistemi de atlanmamış. Fuarın başlamasıyla birlikte daha fazla detaylarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Mercedes G63 AMG 6×6 tanıtım filmi