reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus 6x6

Lamborghini Urus

Lamborghini LM002

Lamborghini Urus 6×6 geliyor

Süperspor otomobil üreticisi Lamborghini tüketicilerle yeni buluşturduğu 4×4 modeli olan Urus’un ardından şimdi de 6×6 platform üzerinde bir SUV üretmeyi planlıyor.

Lamborghini’nin tarihine baktığımız zaman SUV platformunda çeşitlilik görmek pek mümkün değil. 1977 yılında prototip aşamasında üretilen ve ürün hayatı 1986-1993 arasında 328 adetle sınırlı kalan LM002 projesinin ardından marka uzun bir süreden sonra Urus ile tekrar SUV ligine dönmüş oldu. Lamborghini SUV platformunda sadece Urus ile sınırla kalmayacak gibi gözüküyor. 6×6 platformunda üretilmesi beklenen yeni Lamborghini’nin tasarım hatlarına eğer sanal platformundaki gibi sadık kalınırsa çok dikkat çekeceği konusunda hiç şüphe yok.

6×6 seçeneğinde markanın üst seviye motoru olan V12 motorun kullanılması bekleniyor. Aracın üretimine geçilmesi halinde yine LM002 projesinde olduğu gibi sınırlı sayıda olması düşünülürken alıcılar açısından aracı daha da çekici kılıyor.

Mercedes G63 AMG 6x6
En büyük rakibi olacak olan Mercedes G63 AMG 430 bin dolar bandında satılıyor.

Eğer Lamborghini ilk defa gireceği bu ligde rekabet konusunda elini güçlü tutmak istiyorsa fiyat konusunda da önemli bir strateji belirlemeli. Bu projenin başlaması için dikkat edilecek olan kriterin Urus satışlarındaki rakamlar olacağı söyleniyor. Eğer Urus, Lamborghini’nin beklediği ilgiyi görür ve iyi rakamlara ulaşırsa, biz de bu yeni canavarı asfalt üstünde görme şansına sahip olacağız.

Haberde kullanılan ana görsel temsili bir konsept çalışmaya aittir.