reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus pickup

Pickup’tan Convertible’a, Lamborghini Urus için yapılmış birbirinden özel tasarımlar [Galeri]

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Lamborghini Urus konsept tasarımları, birçok farklı kombinasyonu barındırıyor.

Dünyanın ilk süper spor arazi otomobili olarak karşımıza çıkan Lamborghini Urus‘un tanıtımının üzerinden tam on gün geçti. Verilerinde yer alan 305 km/s’lik maksimum hız değeriyle Jeep Grand Cherokee Trackhawk‘ı geride bırakarak dünyanın en hızlı SUV rozetini de eline geçirmeyi başaran Urus, LM002’nin ardından markasının ilk ciddi girişimi olma özelliğini taşıyor. Tasarımıyla kimileri tarafınca beğenilen kimileri tarafınca eleştirilen model için bağımsız geliştiriciler de ellerini çabuk tutarak karşımıza olukça zengin projeler ortaya çıkartmaya başladı bile.

Farklı gövde ve kaplama tasarımları

Oldukça zengin seçeneklerle şekilenen tasarımları incelemeden önce Urus’un ana hatlarıyla teknik değerlerinden bahsederek başlayalım. Üzerinde 4.0 litrelik twin-turbo V8 makinenin görev yaptığı araç 650 beygir güç ve 850 Nm tork değerlerine sahip. 0’dan 100’e hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlayabildiği açıklanan Urus’un, 0’dan 200’e ise 12,8 saniyede çıkabilmesiyle ara hızlanma konusunda da sahip olduğu sıfatların hakkını fazlasıyla veriyor. Geçtiğimiz günlerde Lamborghini’nin Nürburgring’de rekor denemesi için piste çıkartacağını açıkladığı modelle ilgili performans bölümündeki heyecan bir süre daha devam edecek. Aksyonov Nikita isimli tasarımcı tarafından hayata geçirilen tasarımlara baktığımızdaysa pickup ve convertible gibi farklı gövdelerin sadece başlangıç oluşuna rastlıyoruz. Bunların yanı sıra, ikonik ralli araçlarında gördüğümüz Martini kaplamasıyla birlikte SV, S ve farklı gövde kaplamalarının Urus üzerinde nasıl durduğu ekranlara yansıyor. Siz de gerçekleştirilen tasarımlar arasından en beğendiğinizi bize yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Lamborghini Urus Video