reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus bu sefer buzlu yollara çıktı [Video]

İtalyan süper spor otomobil üreticisinin ilk SUV modeli Lamborghini Urus, çöl sonrası bu sefer buzlu yollara meydan okurken karşımıza çıktı.

Firmanın yayınladığı videolar ile heyacanı arttırdığı ilk SUV modeli Lamborghini Urus, zorlu şartlarda test edilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta çöl üzerinde harikalar yaratırken gördüğümüz araç, bu sefer buzlu yollara çıkartıldı. Bünyesine eklenen Neve sürüş moduyla karlı / buzlu yollarda inanılmaz bir yol tutuşu sunduğu söylenen araç, sadece şehir için hazırlanmadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus ve bilinen detayları

Firmanın SUV modeli ilk olarak Nisan 2012‘de kapılarını açan Pekin Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştirilen tanıtımla tüm dünyanın karşısına çıkmıştı. Marka tarafından dünyanın ilk süper spor arazi aracı olarak nitelendirilen Urus, o zaman gösterilen tasarım çizgisini korumaya devam ediyor. 650 beygir güç üreten 4.0 litre hacimli çift turbo V8 motorunun gürültüsüyle yüksek hızda turlar atan araç, her açıdan gerçek yollara çıkmaya hazır görünüyor.

Şirketin turbo motorlu ilk otomobili olacak SUV, gündelik kullanıma uygun en konforlu “Lambo” olmaya da hazırlanıyor. Merakla beklenen SUV modelinin V8 motorundan ürettiği gücü yere çift kavramalı debriyaj sistemiyle aktaracağı da bilinenler arasında yer alıyor. Daha sonra “plug-in” hibrit modelinin geleceği de söylenen araç, 2018‘in başında seri üretime giriyor. 200 bin dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen otomobil, şirketin geleceği için büyük öne arz ediyor.

YORUMLAR