reklamı kapat

POPÜLER

Okyanus kıyısında bir boğa; Lamborghini Urus için yeni mücadele [Video]

Farklı koşullara göre optimize edilen sürüş modlarıyla dikkat çeken Lamborghini Urus, Sabbia ile kumun üstesinden gelmekte iddialı.

Otomobil dünyası için 2018 içerisinde unutulmazlar arasına girecek tanıtımlardan birisi Lamborghini cephesinden geldi. LM002‘nin ardından ilk ciddi SUV modeli olan Urus ile tüm dünyanın karşısına çıkan “kızgın boğa” beraberinde büyük beklentiler de getirdi. Sınıfı ne olursa olsun bir Lamborghini rozeti taşıyan modeldeki performans beklentisini karşılamak zorunda olan bu yeni isim için, ayrı bir meydan okuma da arazide olacaktı. 4.0 litrelik twin-turbo V8 motoruyla 650 beygir güç ve 850 Nm tork değerleriyle asfalta inen Lamborghini Urus, 0’dan 100’e 3,6 saniyede maksimumda ise 305 km/s gibi hızlara erişerek performans konusuna akılda kalıcı cevap vermeyi başardı. Peki ya arazi?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modlar arası keskin geçiş

Tanıtım sürecinin ardından arazi konusunda işlerin üst seviyelerde olacağına dair detaylar paylaşıldı. Nitekim yurt dışında yapılan pek çok test de bize gösteriyor ki, Urus’un bu konuda da başarılı sonuçları var. Bunun en büyük destekçisiyse Lamborghini’nin sürekli üzerinde durduğu sürüş modları. Strada, Sport, Corsa, Neve (Kar), Terra (Arazi) and Sabbia (Kum) ve Ego (Kişisel) adlarıyla araca eklenen bu modlar arasında; Neve, Terra ve Sabbia modlarında yükseklik değeri artarken Sport ve Corsa modlarında sportif sürüş için bu değer aşağıya çekiliyor. Aracının arazi konusundaki başarısı gündemde tutmak konusunda aktif bir sosyal medya süreci yürüten Lambo, bizleri bu kez Atlantik Okyanusu’nun kıyılarından karşılıyor. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.