reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG G63 vs Suzuki Jimny

Mercedes-AMG G63 ve Suzuki Jimny çekme testinde karşı karşıya [Video]

Dikkat çeken arazi araçları Mercedes-AMG G63 ve Suzuki Jimny, gerçekleştirilen ilginç bir test ile karşımızda bulunuyor.

YouTube’un otomobil odaklı en büyük kanallarından birisi haline gelen Carwow, gerçekleştirdiği ilginç testlerine devam ediyor. Yukarıda videosunu izleyebileceğiniz yeni test kapsamında ise fiyatı ve lüks donanımlarıyla öne çıkan Mercedes-AMG G63 ile çok daha uygun fiyatlı kompakt arazi aracı Suzuki Jimny karşı karşıya geliyor. Burada araçların gücü birbirlerine bağlanarak yapılan çekme testiyle gerçekleştiriliyor. Bu test kapsamında açıkça görüldüğü üzere oldukça güçlü ve ağır olan Mercedes-AMG G63 modelini çekmek için tam üç tane Suzuki Jimny gerekiyor. Buna rağmen dev AMG G63’ü çekmek aşırı kolay olmuyor. Model ağırlığı ve gücüyle az da olsa direnmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-AMG G63 ve Suzuki Jimny arasında fiyat açısından büyük bir uçurum var

Türkiye’de Jimny tek bir versiyon halinde alınabiliyor. Modelde 1.5 litre 102 beygir gücüne sahip benzinli motor yer alıyor. Sadece tek ve çift renk ayrımı bulunan 4×4 arazi aracı, otomatik vites sistemiyle 151.200 TL fiyat etiketine sahip. AMG G63 modelini Türkiye almak içinse tam 2 milyon TL‘yi gözden çıkarmak gerekiyor. Bu modelde 3.9 litre 585 beygir güç üreten bir motor yer alıyor. Dediğimiz iki model arasında hem performans hem de fiyat konusunda devasa bir fark bulunuyor.