reklamı kapat

POPÜLER

Çinli taklitçilerden “korkan” Land Rover, 2019 Defender’ın planlamasında değişikliğe gitti

Son yıllarda ciddi oranda artış gösteren taklit otomobil furyası 2019 Land Rover Defender üretim sürecinde tedirginliğe sebep oldu.

Çinli otomobil üreticilerinin Mercedes, Porsche, Volkswagen, Mini, Audi ve Tesla gibi dünyaca ünlü markaların araçlarını ustalıkla taklit edişine şahit olduğumuz günden beri, çoğu kişi gibi bizim de bakış açımız ciddi oranda değişti. Taklit modelleri bir araya getirip sizlerle yaptığımız değerlendirmenin ardından belki de en büyük bomba, nisan ayında ortaya çıkan konsept proje detaylarıyla patladı. Tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Lamborghini Urus‘un konsept versiyonuyla büyük oranda benzerlik gösteren Concept S isimli projesini duyuran Zotye, durumu bambaşka bir boyuta taşımıştı. Böylesine bir durumun varlığını göz ardı edemeyen Land Rover ise önümüzdeki yılın son çeyreğinde tanıtılması beklenen yeni Defender projesinde değişikliğe gitti.

Konsept proje rafa kaldırıldı

Land Rover’ın 70. yıl dönümü kapsamında ayrı bir özenle hazırladığı yeni Defender projesi aynı zamanda büyük bir gizlilikle yürütülüyor. Planlama kapsamında ilk adımda konsept bir modelin tanıtımını gerçekleştirmeyi düşünen marka yetkilileri, gelen bilgilere göre, çok güvendikleri bu tasarımın Çinli markalar tarafından taklit edilmesinden korkuyor. Bu sebepten ötürü konsept proje gösterimini rafa kaldıran Land Rover, önümüzdeki yıl içerisinde yeni aracın doğrudan seri üretim halini tanıtma kararı almış durumda. Gerek karakteri gerekse tarihçesinden ötürü Land Rover’ın bu arazideki en iyi model olması beklenen yeni Defender’da son teknoloji parçalar temel yardımcılar arasında olacak. 2019’un ilk aylarında satışa çıkacak olan Defender’ın nasıl yapıyla karşımıza çıkacağıysa merak konusu.