reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 için Android 8.0 Oreo betası internete sızdı

Samsung Galaxy Note 8 kullanıcıları Android’in en yeni güncellemesi Android 8.0 Oreo’yu dört gözle bekliyor. Satışa sunulduğunda Android Nougat yüklü gelen telefona Android 8.0 Oreo güncellemesinin ne zaman geleceği belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki yılın başında yayınlanması beklenen güncellemeyi şimdiden kullanmak isteyen kullanıcılara güzel bir haberimiz var.

Bir Reddit kullanıcısı, Galaxy Note 8’de Android Oreo’yu kullanmak isteyen kullanıcılar için güncellemenin beta versiyonunu paylaştı. Yalnız altını çizmekte yarar var. Reddit kullanıcısının paylaştığı beta yükseltmesi telefonun yalnızca Snapdragon 835 işlemcili versiyonu için geçerli. Türkiye’de satılan Exynos işlemcili versiyonu için bu beta yükseltmesinin geçerli olmadığının altını çizelim. Beta sürümünde Android’in aralık ayındaki güvenlik düzeltmesinin de yer aldığını söyleyelim. Eğer cesaret edip Exynos işlemcili Galaxy Note 8’inize Android Oreo beta sürümünü yüklemeyi düşünüyorsanız buraya tıklayarak ilgili dosyayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Android 8.0 Oreo ne gibi yenilikler vadediyor?

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android O, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor. Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor. Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Galaxy Note 8’in çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

İlgili video