reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Roadster SpaceX Mars

Elon Musk, Mars’a göndereceği Tesla Roadster’ın fotoğraflarını paylaştı

Biliyorsunuz Elon Musk çılgınca bir iş yaparak elektrikli otomobil modeli Tesla Roadster’ı Mars’a götürmek istiyor. Ünlü girişimcinin yayınladığı fotoğraflar ise bunun gerçek olacağını gösteriyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta bir açıklama yapan Elon Musk, kendi Tesla Roadster (İlk versiyon) modelini Falcon Heavy‘e yükleyeceğini belirtmişti. Bunu başta şaka olsun diye söylendiği düşünülen CEO, paylaştığı yeni görseller ile süreci kesinleştirdi. Aşağıda görebileceğiniz üzere kırmızı renkli otomobilini roketin kargo bölümünde fotoğraflayan Musk, söylendiğini gerçekten yapıyor. Özel bir parçanın üzerine sabitlendiği görülen Roadster, ciddi ciddi SpaceX’in en güçlü modeliyle Mars’a ve hatta ötesine gidiyor.

https://www.instagram.com/p/BdA94kVgQhU/

Elon Musk’ın Tesla Roadster’ını götürecek roket: Falcon Heavy

Daha önce de söylediğimiz üzere Falcon Heavy, SpaceX‘in şimdiye kadar ürettiği en güçlü roket modeli konumunda. Temel olarak üç tane Falcon 9‘u bir araya getiren roket, ocak ayında ilk uçuşuna çıkıyor ve şu an son kontrolleri gerçekleştiriyor. En büyük hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek olan SpaceX, Heavy üzerinde üç adet Dünya’ya geri iniş yapabilecek roket kullanıyor. Bu kombinasyon uzay yolculuklar için daha yüksek güç anlamına gelirken, ocak ayındaki kalkışın Cape Canaveral üssünde yapılacağı söyleniyor. Roketin en ilginç kargosu ise gerçekte geriye söylenecek bir söz bırakmıyor.

İlgili video