reklamı kapat

POPÜLER

Tesla elon musk

Elon Musk: “Mars’a nükleer bomba atalım!” Ama neden?

SpaceX ve Tesla‘nın kurucusu ve aktif olarak CEO’su Elon Musk, yine garip bir açıklama ile gündemde bulunuyor. Bu açıklamanın merkezinde Mars yer alıyor.

Elon Musk, Twitter hesabı üstünden herkesi şaşırtan açıklamalar yapmaya devam ediyor. Daha önce söylediği birçok “artık bunu da yapmaz herhalde” dedirten olayı elindeki geniş imkanlar ile (Örneğin Falcon Heavy önünde uzaya Tesla Roadster fırlatmak, şehirler altında tünel kazmak ya da alev silahı satmak gibi) gerçeğe dönüştüren Musk, yine farklı bir düşünce içerisinde bulunuyor. Çılgın girişimci yaptığı son paylaşımda ciddi ciddi “Mars’a nükleer bomba atalım” diyor. Bunun Musk’ın aklında uzun süredir olduğu gelen bilgiler arasında. Elon Musk, nükleer bomba ile gezegende sıkışmış karbondioksiti atmosfere bırakarak yaşanabilir hale getirmeyi düşünüyor. Bu fikri 2015 yılından beri aklında tuttuğu söylenen Musk, bilim insanlarına göreyse ciddi şekilde yanılıyor. Bir NASA bilim insanına göre Mars’a nükleer bomba atmanın ciddi miktarda karbondioksit oluşturacağını ancak bunun hedeflenen amaç için kesinlikle yeterli olmayacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk geleceği kuran isimler arasında yer alıyor

Burada özellikle SpaceX ile yapılan projeler gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Çılgın fikirleri üzerinde zaman zaman oldukça eleştirilen Musk, yine de alanda farklı düşünmeyi başarabilen isimler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz hemen her alanda farklı düşünen kişilere ihtiyacımız bulunuyor. Belirli limitleri aşmaktan korkan “o olmaz, bu olmaz, o kesinlikle yapılamaz” gibi kapalı görüşteki insanlar, bilimin ve teknolojinin önündeki en büyük engel olarak görülüyor. Musk onlardan farklı olarak büyük işlere imza atıyor. Belki çok görünmüyor ancak SpaceX ile gerçekten her şeyi değiştirecek çalışmalar yapılıyor. Tesla da biliyorsunuz otomobil dünyasını değiştiriyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç küresel ısınma çözümü

İLGİLİ HABERLER