reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk SpaceX Starship

Elon Musk, Starship ile Mars’a bir Cybertruck götürür mü?

SpaceX CEO’su Elon Musk, hatırlarsınız Falcon Heavy ile uzaya bir Tesla Roadster göndermişti. Şimdi sırada Cybertruck mı var?

SpaceX Starship, Elon Musk’ın son dönemdeki en çok heyecan veren çalışmaları arasında yer alıyor. 2020 yılından sonra Falcon 9 ile Falcon Heavy roketler ve Dragon kapsülünün yerini alacak roket, insanoğlunun uzaydaki geleceği adına büyük önem arz ediyor. Bu roket üç motoruyla kalkışta tam 11.8 milyon pound itme kuvveti üretilebiliyor. Güç konusunda Saturn V roketi tam ikiye katlayacak ve dünyanın en güçlüsü olacak roket, ilk gerçek Mars görevinde kızıl gezegen üstüne bir Tesla Cybertruck götürebilir. Yöneltilen “Mars’a yapılacak 2022 kargo görevinde Starship bir Cybertruck taşıyacak mı?” sorusuna aşağıda görebileceğiniz emoji ile cevap veren Elon Musk, pek akla gelmeyen bu duruma ilk olumlu yanıtı vermiş gibi görünüyor. Firmanın ve Starship‘in gücü bunu yapabilecek seviyede yer alıyor ve büyük bir sürpriz olmazsa bu durum kesinlikle gerçek olacaktır deniyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi şu an Falcon Heavy ile atılan ve uzayda tur atan bir ilk jenerasyon Tesla Roadster bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Tesla Cybertruck ile çok iddialı

2021 sonunda yollara çıkacak aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlginizi Çekebilir

SpaceX’in yeni Crew Dragon tanıtım animasyonu