reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi mekanik klavye
Xiaomi mekanik klavye
Xiaomi mekanik klavye

Xiaomi’den sade mekanik klavye isteyenlere özel yeni model

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, ürün gamını aracı firmalar ile genişletmeye devam ediyor. Bu sefer yeni bir mekanik klavye karşımızda.

Xiaomi tarafından “Yuemi” adı altında karşımıza çıkarılan bu yeni mekanik klavye modeli, “ikinci jenerasyon” olarak geçiyor. Beyaz bir gövdeye ve tuşlara sahip olan klavye, genel olarak oldukça sade görünüyor. Hatta birçok diğer mekanik klavye gibi eski tip klavyeler gibi olan model, bünyesinde özel bir sayısal tuş takımı taşımıyor. 358mm x 128mm x 31.6mm boyutuyla fazla yer kaplamayan ve 940 gram ağırlığında olan klavye, alüminyumdan üretilmiş. Bu açıdan oldukça oturaklı ve dayanıklı bir seçenek oluşturan mekanik klavye, gece kullanımını kolaylaştırmak adına 4 seviyeli LED arka aydınlatma kullanıyor. 32-bit ARM kontrol biriminden gücünü alan Xiaomi imzalı ürün, 11 tuşa aynı anda basılmasına kadar destek veriyor. Bağlantı tarafında sevindirici şekilde USB-C kullanan modelin, 87 tuşlu tasarımı ve 1 ms tepki süresi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı bu yeni mekanik klavye kaça satılacak?

Açıklandığı kadarıyla ilk olarak Çin’de satılacak modelin yaklaşık 43 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Bu modelin aracı isimler aracılığıyla Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak Türkçe tuş takımı konusunda bir açıklama yok. Bu sağlanmadan modelin buraya getirilmeyeceği düşünülüyor. Firmanın başka bir çok klavye modeli ise Türkiye’de aktif olarak satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni akıllı saati