reklamı kapat

POPÜLER

Logitech

Logitech, sade yapılı yeni mekanik klavye modellerini tanıttı

Çevre birimlerini artırmaya devam eden Logitech, bugün yeni mekanik klavye modellerini tanıttı. Tam olarak iki kablolu seçenek geldi.

Logitech tarafından yeni tanıtılan oyunculara yönelik yeni mekanik klavye modelleri, tam olarak G413 SE ve G413 TKL isimlerine sahip. İki klavye arasındaki en büyük fark, “TKL” isimli modelin “numpad” kısmına sahip olmaması. Bu sayede ürün çok daha ufak boyutta ve yeri fazla olmayanlara hitap ediyor. Oyunculara özel olmasına rağmen sadece siyah renkte gelen ürünler, kablosuz değil kablo ile bağlantı kuruyorlar.

Logitech’in kendi geliştirdiği Romer-G değil daha basit “Longhua” imzalı mekanik anahtarlar üzerine kurulan ürünler, “taktiksel” geri bildirim yapabiliyorlar ve sesli çalışıyorlar. Tuşları farklı özelleştirmeler için değiştirilebilen alüminyum-magenzyum gövdeli mekanik klavyeler, çoklu tuş basımına destek veriyor ve sadece beyaz LED arka aydınlatma kullanılıyorlar. Yani modellerde farklı renklerde RGB aydınlatma bulunmuyor. Çoğu oyuncu beyaz ışığı daha çok seviyor.

Logitech imzalı yeni mekanik klavye modelleri G413 SE ve G413 TKL, sırasıyla 80 dolar ve 70 dolarlık yurt dışı fiyatlarına sahipler. Bu ürünler ileride Türkiye’de de satılacaktır ancak bunun için henüz net bir tarih bulunmuyor. Modellerin Türkiye fiyatları güncel kur göz önüne alınırsa 1.400 TL’den başlayabilir.

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması