reklamı kapat

POPÜLER

Renault AIR4
Renault AIR4

Renault 4L etkileyici bir hava aracı haline getirildi [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Renault, bugün karşımızda gerçekten çok özel bir proje ile yer alıyor.

Firmalar eski efsanelerinin anısına ilginç gelecek adımları atmayı ve bu şekilde gündeme gelmeyi çok seviyor. Bu konuda en son ses getiren ise Renault 4L modelinin gerçek bir hava aracı haline getirilmesi oldu.

Bunun için TheArsenale tasarımı firmasıyla bir araya gelen şirket, 4L’in 60. yaşına yakışır bir uçan otomobil hazırladı. Elbette burada ticari bir modele değil sadece şov gösterimine özel bir araca imza atıldı. Yapısından dolayı “AIR4” verilen bu araç, tamamen karbon fiberden üretilmiş bir gövdeye sahip ve dört adet büyük pervane ile havada kalabiliyor.

Otomobil gövdesine sahip dev bir tamamen elektrikli drone olarak da nitelendirebileceğimiz Renault AIR4, istenirse bir sürücü de taşıyabilir. Sürücünün bu araca girmesi için tüm gövdenin öne doğru kaldırılması gerekiyor.

93 km/s hıza çıkabileceği açıklanan AIR4, şimdi çok uçuk geliyor olmasına rağmen 20 sene sonra hayatın bir parçası haline gelebilir. Biliyorsunuz şu an birçok farklı uçan taksi üzerinde aktif olarak çalışmalar yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault 4L projesi gerçekten dikkat çekiyor

AIR4’ün birçok farklı fuarda ve müzede sergileyeceği aktarılan dev üretici, otomobil sektörünün geleceği için büyük yatırımlar / çalışmalar içerisinde yer alıyor. Çok sayıda tamamen elektrikli otomobil geliştiren ve bazılarını satışa sunan Renault, günün birinde gerçekten işlevsel bir uçak otomobil modeliyle de karşımıza çıkabilir.

Bunun için ufak bir gelecek gösterimi olan AIR4 için hazırlanan tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz: