reklamı kapat

POPÜLER

Renault e-Plein Air

Twizy altyapılı nostaljik elektrikli otomobil; Renault e-Plein Air

Düzenlenen özel bir etkinlikte sahne alan Renault e-Plein Air, organizasyonunun 10. yılını kutlamak için atılmış en güzel adımlardan bir tanesi.

2009 yılından beridir düzenlenen ve artık bir gelenek haline gelen klasik otomobil buluşması 4L International bu yıl çok keyifli bir projeye ev sahipliği. Organizasyonun onuncu yılını kutlamak adına özel bir işe girişen Renault, reçeteye bu kez elektrik gücünü dahil etmeyi tercih ediyor. Klasik araç ve tasarım departmanının bir araya gelereke hayata geçirdiği Renault e-Plein Air, Twizy altyapısı üzerine şekillenen keyifli bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Fransa merkezli üreticilerin geliştirmelerinde önemli rol oynayan Melun Rétro Passion ekibinin de dahil edildiği entegrasyon sürecinin tamamlanmasıyla, otomobil meraklılarının ilgisini çekecek bir ürünün ortaya çıktığını da söylemeden edemiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault e-Plein Air için teknik veriler açıklanmadı

Markanın en ufak elektrikli otomobil modeli olan Twizy’nin elektrik ünitesini barındıran e-Plein Air’in teknik detayları açıklanmış değil. Bu da geliştirme ekibinin performans konusunda değişiklik yapıp yapmadığı sorusunun bir süre daha hava kalacağı anlamına geliyor elbette. Twizy üzerinden gittiğimizde ise tahminlerin 17 beygir güç ve 57 Nm tork ile başladığını söyleyebiliyoruz. Bununla birlikte eğer herhangi bir değişim söz konusu değilse, e-Plein Air’in 100 kilometre menzil kat edebilmesi olağan nitelikler arasında. Orijinal hatlarına sadık kalınarak elektriğe taşınan otomobil, felsefesini yansıtacak türdeki donanım parçalarıyla organizasyonun favorilerinden olacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Yeni Renault Captur