reklamı kapat

POPÜLER

Renault Clio

Renault Clio ile efsane 5 Turbo’yu bir araya getiren konsept

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen konsept, Renault Clio ile marka tarihinin artık klasik haline gelmiş bir efsanesini ortak noktada buluşturuyor.

Performans dünyasının 80’li yıllarında Fransız otomobil üreticilerinin rüzgar estirdiğini tüm meraklıları bilir. Eğer bu cepheyi bir madalyon olarak değerlendirseydik, Peugeot 205 GTI ile birlikte diğer cepheye Renault 5 Turbo’yu büyük bir keyifle yazabiliriz. Sürüş dinamikleri kadar tasarımıyla da marka tarihinde çok ayrı bir yeri bulunan bu efsane, bugün hala kendine has kitlesini korumaya ve klasikler arasında yer almaya devam ediyor. Tasarımcı Khyzyl Saleem de, unutulmazlar arasında yer alan 5 Turbo’yu torunu olarak nitelendirebileceğimiz günümüz nesli Renault Clio ile bir araya getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Clio merkezli projeden detaylar

Tasarıma baktığımızda ortaya çıkış temelinin 2020 Renault Clio RS Line’a dayandığını görüyoruz. Temel her ne kadar belli olsa da yapılan değişiklikler o kadar kapsamlı ki ortaya çıkan dinamikler neredeyse yepyeni bir modeli zihinlerde canlandırıyor. Tamamen değişen tamponlarla birlikte gerek ön gerekse arka bölümde çok ciddi revizyonlar karşımıza çıkıyor. 5 Turbo’nun dinamikleriyse motoru havalandıran dev yan hava kanallarıyla kendisini hissettiriyor. Devasa arka kanat ve ışıklandırma gruplarıyla birlikte de ralli aracı dinamikleri tamamlayıcı ve bir o kadar etkileyici bir iz bırakıyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi