reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen Türkiye fabrikası hakkında yeni açıklama

Adeta yılan hikayesine dönen Volkswagen Türkiye Fabrikası yatırımı hakkında Türk yetkililerden umutlandıran açıklamalar geldi.

Volkswagen uzun süredir ülkemizde bir fabrika açmak için çalışmalar yapıyor. Ancak yaşanan siyasi ve askeri gerilimi neden göstererek planlanan yatırımı durduran marka, hala net bir karar vermiş değil. Bir süredir küresel anlamda yaşanan koronavirüs salgınından dolayı mıdır bilinmez, konu ile ilgili bir gelişmede yaşanmıyordu. Çoğu insan yatırımın iptal olduğunu düşünmüşken hepimizi umutlandıracak bazı açıklamalar geldi. Buna göre, Volkswagen Türkiye fabrikası için gelen herhangi resmi bir iptal talebi mevcut değil. Proje durağan bir şekilde olsa da devam etmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye fabrikası hala masada

TAYSAD Başkanı Alper Kanca konu ile ilgili “VW’in Türkiye’ye yönelik yatırımını iptal ettiğine dair bir işaret yok. Resmi bir girişim yok. Daha evvelden Türkiye’de ‘benim fabrikama tedarikçi olur musun’ diye sorduğu firmalar var. Yurt içinde ve yurt dışında firmalar. ‘Bak ben Türkiye’de fabrika kuracağım, 200 bin araç için parçaya ihtiyacım var’ dediği firmalar, tedarikçiler, bizim üyelerimiz var. O firmalara da o iş bitti, unutun gibi bir mesaj yok. Teknik olarak o proje hala masada, hala daha ölmemiş, can işaretleri olan bir proje.”şeklinde konuştu. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Citroen’in dikkat çeken en yeni modeli 2020 C3