reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen fabrika girişimi için süpriz gelişme; Türkiye boykotu başladı!

Uzun zamandır Türkiye’de yapılması planlanan Volkswagen fabrika girişimi hakkında marka çalışanlarından ilginç bir gelişme yaşandı.

Advertisement

Markanın Türkiye’ye yatırımı adeta bir yılan hikayesine döndü. Gelişmeler oldukça olumlu seyrederken ülkemizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası süreç oldukça karışık bir hal aldı. Süreci daha da karışık bir hale getirecek son gelişme ise Volkswagen’in işçi sendikasından geldi. Sendikanın yetkilileri böyle büyük bir yatırımdan önce Suriye’deki gerginliğin son bulmasını istiyor. Yabancı basına konuşan konsey şefi Bernd Osterloh, Türkiye’nin sorunlarını savaş ile çözmeye çalıştığı sürece işçilerin bu yatırımı onaylamadığını söyledi. Markadan işçilerin bu tutumu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Nitekim sendikanın markanın kararları hakkında tam olarak ne kadar etkili olduğu da bilinmiyor. Şunu da söylemeden geçmeyelim, Türk hükumeti ile temaslarını sürdüren Volkswagen yatırımdan vazgeçmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen fabrika girişimi için yeni bir talip çıkmıştı

Volkswagen Türkiye yatırım süreci artık otomobil piyasasının dışına da ilgi duyan okuyucuların bilememe gibi bir ihtimali kalmadığı karışıklıklarla gündemde kalmaya devam ediyor. Yatırım açıklamalarının resmileşmesi ve ülke içerisinde şirketin dahi kurulmasının ardından yapım aşamasına geçilmesi beklenilen fabrikanın şu an askıda kalmışlığı da sürekliliğini devam ettiriyor. Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı neden gösterilerek alınan bekleme kararıyla birlikte Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi ülkelerin de yarımı kendi ülkelerine çekmek için ciddi hamleler yaptığı da yine masada görünen detaylar arasında. Tüm bunların ardından iyice arap saçına dönen beklentilere bugün itibarıyla bir yeni isim daha ekleniyor. Bize çok da yabancı olmayan bu isimse komşumuz Yunanistan olarak ajanslara düşmüş durumda. Haberler şuan için tam olarak kesin bir görüntü çizmiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf