reklamı kapat

POPÜLER

2022 Volkswagen Passat

CEO açıklama yaptı; Volkswagen Türkiye Fabrikası için sevindiren haber

Uzun zamandır üzerine çalışılan ancak siyasi gelişmeler sonucu askıya alınan Volkswagen Türkiye Fabrikası için Doğuş Otomotiv CEO’su tarafından kritik bir açıklama yapıldı.

Geçtiğimiz sene Alman otomotiv devi yeni açmayı planladığı fabrika için Türkiye’yi işaret etmişti. Firma yetkilileri ve yerel otoritelerin görüşmesi sonucu oldukça mutlu eden resmi adımlar da atılmıştı. Volkswagen’in ve Türkiye cephesinin bahsi geçen fabrikanın Manisa’da açılmasına karar vermesinin ardında neredeyse son düzlüğe girilmişti. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu siyasi karışıklıklar ve askeri operasyonlar Almanları kararı askıya almaya yöneltmişti. Bir süredir ise yetkili makamlardan konu ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı. Basında yer alan ve kaynağı tam olarak belli olmayan bazı haberler Volkswagen’in başka ülkeler ile görüştüğünü söylüyordu. Ancak son açıklamalar adeta yüreğimize su serpti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye Fabrikası için karar verildi

Doğuş Otomotiv’in CEO’su Ali Bilaloğlu konu ile ilgili, “Almanlar Manisa kararını zaten verdi. Dolayısı ile Bulgaristan ve Romanya gibi başka bir ülke arayışı yok. Başta Volkswagen CEO’su Herbert Diess’in açıklamaları olmak üzere, şirketten yapılan açıklamalar Türkiye kararının kesin olduğunu gösteriyor. dedi. Bu açıklamalar ışında Alman devinin yatırım kararının ülkemiz için devam ettiğini anlayabiliyoruz. Yapılan tahminlere göre yetkili makamların dev yatırım için çalışmaları devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut da yatırımın 2020 yılı içerisinde olumlu bir gelişme ile sonuçlanacağını beklediklerini söylemişti.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER