reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen Türkiye fabrikası için can sıkan yeni açıklama

 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 16:28

Türkiye’nin Suriye operasyonuyla bağlantılı bir erteleme ile gündeme gelen Volkswagen Türkiye fabrikası hakkında yeni bir açıklama var.

Volkswagen, Türkiye’de 943.5 milyon TL sermayeli bir şirket kurdu ve Türkiye fabrikası için büyük bir adım attı. Ancak daha sonra bu büyük önem arz eden fabrika Suriye’de yürütülen askeri operasyon nedeniyle beklemeye alındı. İşte bu durum sonra firmanın son kararı halen netlik kazanmıyor. Yapılan son açıklamalara göreyse firma fabrika ile alakalı son kararını 2020 Şubat tarihinde duyuracak. Yani daha uzun süre belirsizliğini koruyacak fabrika, gerçekten çok garip şekilde bir yılan hikayesine döndü. Başka ülkelerin de almak istediği fabrika, son bilgiler ışığında başka bir ülkeye ciddi şekilde gidebilir deniyor. Türkiye seçilirse Manisa’da kurulacak fabrikanın, binlerce kişiye iş kapısı olacağı belirtiliyor. Herkes bize gelmesini istiyor ancak şirket halen kararsız duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye fabrikası için CEO da konuşmuştu

Volkswagen CEO‘su Herbert Diess, beklenmedik dilde bir açıklama kaleme almıştı. Bu açıklamada CEO, şaşırtıcı şekilde Türkiye’ye yatırımı erteleme kararını “İnsanlar öldürüldüğü müddetçe, bir harp meydanının yanına temel atmayacağız” sözleriyle savundu. Alman hükümeti ve Avrupa Birliği’nin, Suriye’nin kuzeyindeki askeri ihtilaf konusundaki değerlendirmesine katıldıklarını açıklayan Herbert Diess, hepsine ek olarak “Yaptırımlar, korumacılığa yol açacak nitelik kazanmamalı” vurgusunu yaparak, uluslararası ticaret ve yakın ekonomik bağların her zaman barış, refah ve özgürlüğün gelişmesine katkıda bulunduğuna dair inancını aktardı.

İlginizi Çekebilir

İLGİLİ HABERLER