reklamı kapat

POPÜLER

Volksagen Türkiye fabrikası

Volkswagen Türkiye fabrikası için büyük gelişme [Son Dakika]

Haftalardır sık sık gündeme gelen Volkswagen Türkiye fabrikası için çok büyük bir gelişme ortaya çıktı. Merak edilen proje gerçek oluyor.

Kısa süre önce Çekya Başbakanı Andrej Babis sürpriz bir açıklama yaparak, Volkswagen’in Türkiye’de büyük bir yatırım yapmakta olduğunu duyduğunu söylemiş ve süreç hakkında heyecanı artırmıştı. Şimdi Reuters’in kaynaklarına göreyse kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Volkswagen CEO’su önemli bir görüşme yaptı. Fabrika odağında oldukça olumlu geçen bu görüşmeye göre 1 milyar euro gibi bir yatırım ile hayat bulacak Volkswagen Türkiye fabrikası gerçek oluyor. Direkt olarak Manisa’da açılacak denilen fabrika, bir son dakika sorunu olmazsa Türkiye ekonomisine dahil oluyor. Mevcut şartlar altında gerçekten büyük önem arz eden fabrika için, çok yakında inşaat sürecinin başlayacağı da tahmin ediliyor. Fabrikanın büyük bir iş gücü sağlayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye fabrikası için vergi konusu da çözülmüş olabilir

Alman yetkililerin daha önce duyduğumuz kadarıyla taşıt vergilerini düşürme gibi bir isteği bulunuyor. Şirket yetkilileri  “Volkswagen Türkiye’ye 1 milyar Euro yatırıma büyük oranda hazır. Sadece vergi konusunda Türkiye’den bazı talepleri var. Hemen olmasa da belli dönem için uygulama taahhüdü yeterli olabilir. Bu talebin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmesi gündemde. Kısa sürede nihai karar çıkacaktır.” şeklinde konuşuyor. İşte bu konuda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Volkswagen CEO’su arasında bir anlaşma sağlandığı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın tartışma yaratan reklamı