reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Türkiye Fabrikası

Volkswagen Türkiye fabrikası için yeni açıklama: Yeri belli oldu!

Haftalardır sık sık gündeme gelen Volkswagen Türkiye fabrikası için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan önemli bir açıklamada bulundu.

Kısa süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Volkswagen CEO’su arasında önemli bir görüşme yapıldığı ortaya çıkmıştı. Fabrika odağında oldukça olumlu geçtiği açıklanan bu görüşme ışığında 1 milyar euro gibi bir yatırım ile hayat bulacak Volkswagen Türkiye fabrikası gerçek oluyor haberleri çıktı. Şimdi bu fabrika hakkında yeni haber daha ortaya çıktı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, direkt olarak şunları söyledi: “Volkswagen’in yeni üretim otomobili için Türkiye için olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa’da yapılacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank’ın çalışma alanı tabii. Bazı tüyoları da Alman Ticaret Bakanlığı’ndan alıyoruz.’Türkiye lehinde karar verildi’ diyorlar bize esasında…”. Bu açıdan artık Manisa sınırları içerisinde açılacağı kesinleşen fabrika, Türkiye ekonomisi için oldukça önemli görünüyor. Fabrikanın büyük bir iş gücü sağlayacağı söyleniyor ve bu da mevcut şartlar ışığında çok önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye fabrikası herkese vergi konusunda avantaj getirebilir

Alman yetkililerin, daha önce duyduğumuz kadarıyla Türkiye’den taşıt vergilerini düşürme gibi bir isteği bulunuyor. Şirket yetkilileri  “Volkswagen Türkiye’ye 1 milyar Euro yatırıma büyük oranda hazır. Sadece vergi konusunda Türkiye’den bazı talepleri var. Hemen olmasa da belli dönem için uygulama taahhüdü yeterli olabilir. Bu talebin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmesi gündemde. Kısa sürede nihai karar çıkacaktır.” şeklinde konuşuyor. Bu konuda nasıl bir anlaşma sağlandığı henüz bilinmiyor. Ancak fabrika kesin gibi göründüğünden “süreç olumlu sonuçlandı” yorumları yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın tartışma yaratan reklamı