reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Türkiye fabrikası

Volkswagen Türkiye fabrikası için dev yatırım açıklaması!

Haftalardır gündemde olan Volkswagen Türkiye fabrikası için dev bir yatırım açıklaması geldi. Bu açıklama ile süreç iyice kesinleşmiş oldu.

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Volkswagen Türkiye fabrikası için Manisa‘nın seçildiği duyulmuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Volkswagen firmasının yatırımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Manisa’da çalışmalara başladığını aktarmıştı. İşte bu süreçte yeni bir açıklama geldi. Çekya Başbakanı Andrej Babis sürpriz bir açıklama yaparak, Volkswagen’in Türkiye’de büyük bir yatırım yapmakta olduğunu duyduğunu söyledi ve süreci bir kez daha kesinleştirmiş oldu. Bu açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında veren Andrej Babis, direkt olarak bir rakam vermiyor. Ancak daha önce duyulduğu kadarıyla burada 1 milyar euro gibi bir yatırım planlanıyor. Bu da Volkswagen Türkiye fabrikası için gerçekten çok büyük görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye fabrikası oldukça önemli

Ancak henüz somut olarak fabrika kurulumu adına atılmış bir adım bulunmuyor. Süreci sağlam temeller ile yakında başlayacağı tahmin ediliyor. Firmada burada Türkiye ile özel bir görüşme içerisinde de bulunuyor. Alman yetkililerin taşı vergilerini düşürme gibi bir istediği bulunuyor. Şirket yetkilileri  “Volkswagen Türkiye’ye 1 milyar Euro yatırıma büyük oranda hazır. Sadece vergi konusunda Türkiye’den bazı talepleri var. Hemen olmasa da belli dönem için uygulama taahhüdü yeterli olabilir. Bu talebin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmesi gündemde. Kısa sürede nihai karar çıkacaktır.” şeklinde konuşuyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın tartışma yaratan reklamı