reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw tarafından kırılan Avengers Endgame rekoru

Hobbs & Shaw tarafından kırılan Avengers Endgame rekoru

Hızlı ve Öfkeli evrenini genişleten Hobbs & Shaw cephesinden beklenmedik bir rekor geldi. Film, Avengers Endgame rekorunu ele geçirdi.

2019 Avengers Endgame için “rekorların yılı” olsa da film, sahip olduğu rekorlardan birini Hızlı ve Öfkeli uzantısı Hobbs & Shaw filmine kaptırdı. Gişede başlangıcı hayli yavaş yapan Hobbs & Shaw’a olan ilgi görünen o ki sabit kalmış durumda. Endgame’in global gişede birbirini izleyen 3 hafta gişe zirvesinden inmemesiyle gelen rekor Hobbs & Shaw’a devredildi. Zira yapım dört haftadır global gişenin zirvesinden inmeyen isim oluyor. Elbette rekor getirdiği için 2019’da bunu başaran tek film olduğunu belirtme ihtiyacı duymuyoruz. Ancak önümüzde daha 4 ay daha var. Bu 4 ayda hayli iddialı Joker, It: Chapter Two gibi bir iki yapım daha sırasını bekliyor…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hobbs & Shaw yıldızı Dwayne Johnson’dan teşekkür

Tabii Hobbs & Shaw’ın bu rekoru kırabilmesi biraz da gişenin o dönemdeki diğer filmleriyle de alakalı. Görünen o ki izleyicilerin dikkatini çekecek başka herhangi bir yapım olmamış. Gişede 687 milyon dolarlık gelir elde eden yapım Hızlı ve Öfkeli filmleri arasında da en çok kazandıran 4. film oluyor. Tabii filmin toplam gişesinin Avengers Endgame tarafından elde edilen 2,79 milyar dolarlık gişeye yaklaşamadığı bir gerçek.

Dwayne Johnson ise başarılarını bir Instagram gönderisiyle kutladı. “Hobbs & Shaw’a gösterdiğiniz bu inanılmaz sevgi ve destek için teşekkür ederim. Filmimizi gişede dört hafta arka arkaya birinci sırada tuttunuz. Hanımlar beyler ve tüm yaştan çocuklar bu 2019 için yepyeni bir rekor anlamına geliyor. Bundan önce bu rekor bizim de favorimiz olan süper kahraman filmleri (Avengers Endgame, Spider-Man, Captain Marvel) tarafından tutuluyordu. Her biri üç hafta boyunca kesintisiz birinci olmuştu. Ancak şimdi yeni bir rekora imza attık.” diye Johnson sevincini hayranlarıyla paylaştı.

İlgili video

Fimin fragmanı