reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Tom Holland

Spider-Man kıyaslaması; Tom Holland’dan keskin cevap [Video]

Tom Holland yeni bir Spider-Man kıyaslamasıyla gündemde. Aktör kendi Spider-Man’iyle Tobey Maguire‘ın Spider-Man’ini kıyaslayarak dikkat çekici bir yorumda bulunuyor.

Andrew Garfield’ın Spider-Man‘ini kadrajdan tamamen iterken; internetin sıklıkla yapmayı sevdiği “En iyi Spider-Man” hangisiydi tartışmasında Tom Holland çok sevilse de Tobey Maguire’ın hala esaslı destekçileri bulunuyor. Hatta Tom Holland’ın solo filmi ilk kez vizyonda yer almadan önce tartışmalar fazlasıyla harlanmış ve filmlerin oyuncularına kadar sıçramıştı. “Bizimki daha güzel” atışmalarını geride bıraktığımız şu günlerde Holland izleyicilerin beğenisini ve onayını kazandı. Ancak bir karşılaştırma yapmak gerekirse oyuncunun söyleyecek bazı şeyleri bulunuyor. Hem de beklenmedik ve farklı bir soruya cevap verirken.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi Spider-Man daha ilginç?

GQ’nun popüler YouTube serilerinden Undercover‘da yer alan Holland, serinin yapısı gereği farklı sosyal ağlarda soruları cevaplıyor. Holland’ın cevapladığı sorulardan biri de Maguire’ın Spider-Man’iyle Holland’ınki arasındaki “kişilik” farkı. “Neden Tom Holland’ın Spider-Man’i Tobey Maguire’ınkine göre daha naif ve şapşal?” sorusuna Holland şu cevabı veriyor:

Çünkü bu beni daha ilginç yapıyor sanırım. Karakterin gelişmesi için daha fazla alan tanıyor. Çok havalı ve güçlü başlarsanız ilerleyeceğiniz bir yer olmaz. Bilemiyorum.

Holland’ın cevabı aslında Sony’nin bu zamana kadar Spider-Man filmlerinde izlediği stratejinin neden sıkıntılı olduğunu da ortaya seriyor. Marvel ve Sony anlaşması ile oluşturulan Spider-Man’in karakter gelişimi 1’den başlatılarak 10’a doğru ilerletiliyorsa; Sony karakteri doğrudan 8-9 gibi zaten hayli yüksek bir noktadan başlattığı için izleyicinin karaktere bağlanması daha zor oluyor. Bu zamana kadar Holland’ın Parker’ını Avengers’a girmeye çok istekli ancak hala hazır olmadığı anlardan Happy’nin onu kurtarmak için getirdiği jetin arkasında kendi kostümünü hazırladığı ana kadar yavaş yavaş büyüttük. Bu da izleyicinin karakterle daha büyük bir bağ kurmasına sebebiyet veriyor. Holland’ın GQ röportajını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.