reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Spider-Man Tom Holland

Spider-Man ayrılığı sonrası Tom Holland’dan ilk açıklama

Sony ve Disney anlaşmazlığı sonrası Spider-Man Marvel Sinematik Evreni’ni terk etti. Konuyla ilgili filmin yıldızı Tom Holland da ilk açıklamayı yapıyor.

Hafta sonu gerçekleşen D23 sadece Disney+ için yapılan yeni duyurulara değil Spider-Man ayrılığı konusunda da bazı açıklamalara ev sahipliği yaptı. Bu konuda şimdiye kadar sessizliğini koruyan Tom Holland da karakterin artık Marvel Sinematik Evreni‘nde yer almaması konusunda ilk yorumlarını paylaştı. Kısaca konuyu hatırlatmak gerekirse, 2015’de Sony ve Marvel Studios Spider-Man’le ilgili iş birliğine gitmiş ve Marvel’ın Sony’nin yeni filmlerinde yardım etmesi karşılığında kahraman da sinematik evrene dahil olmuştu. Bu anlaşma kapsamında solo filmlerin geliri Sony’ye giderken Marvel’ın da ilk gün gişesinin yüzde 5’ini aldığı belirtiliyor. Disney’in gişedeki payı 50/50 bölme teklifinin reddedilmesi sonucu ise taraflar şimdilik anlaşmanın noktalandığını duyurdu. EW‘ya konuşan Holland, sinematik evrende geçirdiği zaman için minnettar olduğunu belli ederken, açıklamada ufak bir burukluk olduğu da hissediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tom Holland Spider-Man olmaya devam edecek

Holland’ın tam açıklaması şu şekilde: “5 tane harika film yaptık. İnanılmaz bir 5 yıl geçirdik. Hayatımın en güzel zamanlarıydı. Geleceğin neler getireceğini kim bilebilir? Ancak tek bildiğim Spider-Man’e hayat verip hayatımın en güzel zamanlarını geçirmeye devam edeceğim. Nasıl yapmayı seçersek seçelim çok eğlenceli olacak. Spider-Man için gelecek şüphesiz farklılaşacak ancak aynı derecede harika ve inanılmaz bir iş çıkacak. Filmleri daha da havalı yapmak için yeni yollar bulacağız.

Tom Holland, Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmasa bile gelecek yapımlar konusunda fazlasıyla iyimser ve heyecanlı gibi görünüyor. Spider-Man’i gelecekte neler beklediğine buradaki haberimizde değinmiştik. Sinematik evrenle yolların ayrılması ise Tom Hardy’nin Venom‘u ile yepyeni filmler göreceğimizin işaretçisi. Sony’nin kendi Spider evrenini oluşturma çabası artık başrolü de içerecek. Ayrılık sonrası ellerinde bulunan yeni film taslaklarının ne kadar değişeceği ise şimdilik en çok endişe veren durum. Marvel Sinematik Evreni’nin örümcek ağı gibi ince ince örüldüğü düşünülünce, o detayları çıkararak aynı taslaklar üzerinden gitmek büyük bir hata olabilir. Tabii bir de gişe beklentisi var. Far From Home’un 1 milyar dolar barajını geçmesi ardından Sony’nin kendi başına yapacağı yeni filmin başarısını şimdiden merak ediyoruz diyelim.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye’nin eylül ajandası