reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Marvel

Gelecek Spider-Man filmiyle ilgili ortaya çıkan önemli sorun

Spider-Man anlaşmazlığı sonrası yolları ayıran Marvel ve Sony gelecek projede beraber çalışmayacak. Yeni filmle ilgili ise bir sorun var.

Sony ve Disney’in mali anlaşmazlıkları üzerine Spider-Man ne yazık ki Marvel Sinematik Evreni’nden çekiliyor. Ancak bu kahramanımız için yolun sonu anlamına gelmiyor. Detaylarını buradaki haberimizde okuyacağınız anlaşmazlıkta Marvel Studios’un başı Kevin Feige’in artık prodüksiyonda yer almayacağından bahsetmiştik. Sony’nin elinde hala çekilecek 2 film bulunuyor. İnanılmaz dramatik bir son dakika kararı alınmadığı sürece de Tom Holland ile filmlere devam edilecek. Sony’nin ellerinde taslakların hazır olduğu ve Feige olmasa da işe önceki filmlerde de yer alan yapımcı Amy Pascal ile devam edilebileceğine güvendiği belirtiliyordu. Yönetmen olaraksa Jon Watts‘ın devam edeceği konuşuluyordu. Ancak işler tam öyle olmayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man yönetmeni henüz imza atmamış

Yeni filmle ilgili en büyük sorun şimdilik Jon Watts’ın henüz sözleşme imzalayarak filmdeki yönetmenliği resmileştirmemiş olması. Evet, Sony Watts ile yoluna devam etmek istiyor. Ancak bu küçük krize Watts’ın ne tepki vereceği şimdilik bilinmiyor. Homecoming ve Far From Home’u yöneten Watts’ın projede yer almaması durumunda sadece Amy Pascal ve yeni bir yönetmenle gelecek filmin başarısı konusunda emin değiliz. Kevin Feige’in yer almayacak olması dahi filme ciddi zararlar verecek gibi görünüyor. Spider-Man her ne kadar en popüler karakterlerden biri olsa da Marvel Sinematik Evreni’yle bağı beyaz perdede kendisine duyulan merakı hiç olmadığı kadar artırmıştı. Bu durum kendisini gişede de hissettiriyor. Iron Man’in kaybı sonrası vizyona giren Far From Home, 1 milyar doları aşan gişesiyle Spider-Man’in solo filmleri arasında en çok para kazandıran yapım. Sony tek başına nasıl bir film çıkaracak merak konusu…

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı