reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Marvel

Spider-Man ayrılığına Stan Lee’nin kızından şaşırtan tepki

Sony ve Disney arasındaki Spider-Man anlaşmazlığında hayranlar Marvel ve Disney’in tarafını seçse de Stan Lee‘nin kızı Joan Lee hiç de böyle düşünmüyor.

Sony ve Disney arasındaki anlaşmazlık sonrası Spider-Man Marvel Sinematik Evreni’ni ne yazık ki terk etti. Far From Home’un 1 milyar doları aşan gişesiyle beraber Sony’nin elindeki en büyük seri olan Spider-Man’in bir şekilde yeni bir anlaşmaya varılamaması durumunda gelecek filmleri sinematik evrenden tamamen bağımsız olacak. Bu konuda hayranlar ise Sony’e karşı büyük bir kızgınlık duyuyor. Hatta sosyal ağlar üzerinden Sony için boykot çağrısı dahi yapılıyor. Stan Lee’nin kızı ise anlaşmada Sony’nin tarafını tutuyor. Joan Lee’nin TMZ‘ye verdiği açıklama Disney ve Marvel tarafı için çok sert cümleler barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joan Lee, Spider-Man haklarının Marvel tarafına geçmemesini destekliyor

Lee açıklamasında şu sözlere yer veriyor: “Marvel ve Disney’in babamın ürettiği her şey üzerinde tam kontrol oluşturma arzusu kontrol edilmeli ve kar arayışında olup hala Stan Lee ve mirasına saygı duyanlar tarafından dengelenmeli. Bu Sony ya da bir başka firma da olabilir. Stan’in karakterlerinin evriminin devamı ve mirası birden fazla bakış açısı hak ediyor.

Lee’nin sözleri ise daha sonra sertleşiyor ve Disney ile Marvel’a olan kızgınlığını dile getiriyor: “Babam öldüğünde ne Marvel’dan ne de Disney’den biri bana ulaştı. İlk günden bu yana babamın işlerini metalaştırıp ne ona ne de mirasına saygı gösterdiler. Günün sonunda kimse babama Marvel ve Disney’in yöneticileri kadar kötü davranmadı.

Spider-Man anlaşmazlığıyla patlak veren bu açıklamaların ardından Lee’nin ailesinin Disney’e karşı duyduğu öfke görünür hale geliyor. Lee’nin Disney’in “hepsine sahip olma” arzusu konusundaki söylemleri de haksız sayılmaz. Fox anlaşmasıyla beraber Marvel Comics’in en popüler serilerinden ikisini daha eline geçiren Disney, halihazırda Spider-Man dışında istediğini yapabiliyor. Oluşturduğu tekel ise giderek rahatsız edici olmaya başlıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Eylül 2019 ajandası