reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

iPhone kullanıcılarını sevindirecek yeni WhatsApp özelliği

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp betasında iPhone kullanıcıları için yeni bir özellik göründü. Artık çıkartmalar hiç olmadığı kadar kişisel.

Her yeni güncellemeyle yeteneklerini biraz daha geliştiren WhatsApp, şimdi iOS kullanıcıları için çıkartmalarını geliştiriyor. Mesajlaşma uygulamasının en sevilen yeteneklerinden biri olan çıkartmalar, sohbetlerin de vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. WABetaInfo‘nun haberine göre 2.19.90.23 betasıyla beraber iOS kullanıcılarının tamamen özelleştirilmiş çıkartmalar kullanabileceği ise ortaya çıktı. Çünkü uygulama nihayet Memoji çıkartmalarına destek sunmaya başladı. iOS 13’le beraber hiç olmadığı kadar gelişecek olan Memojiler, mesajlaşma uygulamasını istila edecek gibi görünüyor. Memojileri yaratabilmek için şimdilik iPhone X ve sonrası bir iPhone modeline veya iPad Pro’nun 3. jenerasyon modellerine ihtiyaç duyuluyor. Ancak iOS 13 ile beraber A9 çip setini ve üstünü barındıran tüm iPhone modellerinin Memoji destekleyeceği belirtiliyor. Bu da iPhone 6s ve sonrasında tüm cihazlar anlamına geliyor. Haziranda gerçekleştirilen WWDC 2019’da Apple’ın Memojiler için tanıttığı yeni kişiselleştirme yöntemleriyle beraber, iPhone kullanıcılarının emojilere neredeyse ihtiyacı kalmıyor diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp

“WhatsApp from Facebook” da geliyor

Yeni beta versiyonuyla beraber WhatsApp’ın tanımına “WhatsApp from Facebook” notu da ekleniyor. Bildiğiniz gibi Facebook’un çatısı altındaki uygulamanın adının değişeceğine dair haberler geçmişte basında yerini almıştı. Bu yeni markalaşma doğrudan uygulama adında değil, uygulama içinde kendini gösteriyor. Ayarlar kısmına girdiğinizde en altta bu yeni markalaşmayı görmek mümkün. Söz konusu markalaşma ilk olarak Android beta kullanıcıları için eklenmişti.

İlginizi çekebilir

Platformun 1 yıldır kapatılamayan açığı