reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Yanlışlıkla gönderilen Instagram mesajını silme [Nasıl yapılır?]

Instagram, sadece bir fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olmasının ötesinde aynı zamanda bir iletişim aracı olarak yanlışlıkla gönderilen mesajları silmeye imkan tanıyor.

1 milyarın üzerinde hesabı ve günlük aktif 500 milyon kullanıcısı bulunan Instagram, en popüler sosyal ağların başında geliyor. Fotoğraf ve video paylaşımların yer aldığı platformda gün içinde her anımızı da hikayeler kısmında paylaşıyoruz. Hal böyle olunca platform içi iletişim dinamikleri de her gün biraz daha güçleniyor. İlk çıktığı dönemde uygulama içi “mesaj gönderme” özelliği dahi olmayan programda şimdi gönderdiğiniz mesajları basitçe silebiliyorsunuz. Sadece kendinizden değil karşı taraftan da üstelik. Tabii bu basit eylemin bir de karşılığı bulunuyor.
Instagram mesaj silme

Instagram mesajı nasıl silinir?

Platformda gönderdiğiniz mesajı silmek için mesajın üzerine gelip basılı tutmanız yeterli. Burada Kopyala, Gönderimi İptal Et ve Kaydet gibi seçenekler çıkıyor. Gönderimi İptal Et derseniz o mesaj hem sizden hem de karşı taraftan tamamen siliniyor. Ancak burada şöyle küçük bir sorun var; mesajın silindiği bildirimi karşı tarafa gidiyor. Neyse ki kimin mesajı sildiğini belirtmiyor. Yani ilk kez mesaj atıyorsanız ve attıktan sonra hemen sildiyseniz, mesajı kimin gönderdiğinin bilinmesinin yolu yok. Aynı şekilde uzun zamandır konuşmadığınız biriyse; mesajı silenin kim olduğunu bulmak zorlaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mesaj silme yeteneği sadece yeni gönderilmiş mesajlarda değil eski mesajlarda da çalışıyor. Aradan zaman geçmiş bir mesaj için de Gönderimi İptal Et diyebiliyorsunuz. Elbette eski mesajlar için de bildirim karşı tarafa gidiyor. Tabii eski mesajlar çoktan okunduğu için silmek, istediğiniz etkiyi yaratmayabilir.

İlginizi çekebilir

Hikayeler için Test çıkartması