reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp
whatsapp

WhatsApp’ta karşı tarafın mesajları silmesini engelleme [Nasıl yapılır?]

Ekim 2017’de gönderilen mesajları silme özelliğini platforma dahil eden WhatsApp kullanıcılara da büyük bir özgürlük sunmuştu. Ancak her mesaj silinemiyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp özelliklerini geliştirmeyi sürdürüyor. Her gün yeni bir özellikle daha özgür ve gelişmiş bir platform sunma amacında olan uygulamanın en sevilen özelliklerinden biri de gönderilmiş mesajları silme. Attığınız mesajlardan pişman olmanız durumunda hayli işe yarayan bu özellikte karşı taraf okumuş da olsa, okumamış da olsa o mesajı silebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekense mesajın üstüne basılı tutup “Sil” seçeneğini seçmek. Ancak konuştuğunuz kişinin mesajları silmesini engellemek istiyorsanız bunun da bir yolu var elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’ta her mesaj silinemiyor

Konuştuğunuz kişi siz mesajı daha göremeden sildiyse bunun için yapacak pek bir şey yok. Bildirim geçmişinden belki mesajları okuyabilirsiniz. Ancak siz mesajı gördüyseniz işler değişiyor. WhatsApp’ın “Alıntı yapma” özelliği karşı tarafın mesajları imha etmesini engelliyor.
whatsapp
Şöyle ki, eğer konuşma sırasında silinmesinden çekindiğiniz bir mesaj varsa onu alıntılayarak cevap yazdığınızda karşı taraf o mesaja dokunamıyor. Gönderdiği mesaj için “herkesten sil” seçeneğini seçse dahi, alıntı içinde yazdıkları duruyor. Böylelikle özellikle adli durumlarda karşı tarafın yolladığı mesajları imha edememesi için alıntılayarak cevap vermek önem taşıyor.