reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ta mesaj gönderdikten sonra pişman olmaya son

WhatsApp, sunduğu güncellemelerle yeni yetenekler kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl görüntülü görüşme özelliğini kullanıma sunan WhatsApp, şimdi de kullanıcıların hoşuna gidecek yeni güncellemesi yayınladı. Geçtiğimiz yılın aralık ayında ortaya çıkan bir haberde WhatsApp’a gönderilen mesajı iptal etme özelliğinin geleceğini bahsetmiştik.

Uzun zamandır bu özelliği kullanıma sunmayan uygulama, nihayet beklenen güncellemeyi yayınladı. Yayınlanan güncellemeyle birlikte uygulamada bundan böyle kullanıcılar yanlış kişilere gönderdikleri mesajları iptal edebiliyor. Kullanıcıların gönderdikleri mesajları silmelerine imkan sağlayan bu özellik için kullanıcıların ilk etapta gönderdikleri mesajlara tıklaması ve ardından menü sekmesi üzerinden iptal et tuşuna seçmeleri gerekiyor.

Gönderilen WhatsApp mesajı nasıl iptal edilir?

Şu anda belli kullanıcılar tarafından kullanılabilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceği belirtiliyor. Uygulamaya gelen Geri Al özelliği sayesinde mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün. Yalnız altını çizmekte yarar var. Mesajı geri almak için 5 dakikalık sürede bu işlemi yapmanız gerekiyor. Bu dakikanın ardından mesajı geri silemeyeceğinizi belirtelim. Bu arada kullanıcı mesajı sildiğinde karşı tarafa mesajın silindiğine dair bir bildirimin de gittiğini söyleyelim. WhatsApp’ta telefon numarası nasıl değiştirileceğini merak ediyorsanız buraya tıklamanızı öneriyoruz.