reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X ekran değişim ücreti

Değişim fiyatları açıklandı; iPhone X ekran ücretiyle de çok konuşulacak

Apple‘ın bugün yurt dışında ön siparişe açtığı akıllı telefonu iPhone X, yüksek fiyatını ekran değişim maliyetinde de sürdürecek.

5,8 inç boyutunda Super Retina HD ekran üzerine kurulan iPhone X, bu HDR destekli OLED ekranıyla çok yüksek koruma gerektirecek. Bugün garanti dışı tamir sayfasını güncelleyen Apple, telefonunun ekranını değiştirmek için kullanıcılardan 279 dolar talep ediyor. Meydana gelebilecek diğer hasarlar içinse tam 549 dolar fiyat biçen şirket, bu açıdan kendi rekorunu kırmış bulunuyor. iPhone 8 Plus’ın ekran değişimine 169 dolar, diğer hasarlara ise 399 dolar isteyen teknoloji devi, stok sorunlarıyla boğuşan 999 dolarlık telefonunun tamir sürecinden de yüksek paralar kazanacak gibi duruyor. Bu rakamlara bakıldığı zaman ise yeni iPhone’u kılıfsız kullanmak çok büyük risk halini almış görünüyor. Değişim ücretleri telefonu alırken 199 dolar ödeyip “AppleCare+” koruma paketi alanları ise ilgilendirmiyor.

iPhone X, satın alması en zor Apple telefon oldu

Apple iPhone X ekran değişim ücreti

Ön siparişe açıldıktan kısa süre içerisinde tedarik süreci 5 haftayı geçen iPhoneX, çok büyük talep görüyor. Yıllardır beklenen modern değişimi aldığı için iPhone kullanıcılarının akın ettiği telefon, ülkemizde henüz resmi olarak elde edilemiyor. Ülkemiz karaborsa fiyatı uçuk bir seviyede olan yeni nesil iPhone, yıl sonuna kadar sadece 20 milyon ünite üretilecek.