reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate X

Huawei Mate X’in şaşkınlık yaratan ekran değişim ücreti!

Katlanabilir telefon Huawei Mate X içi gerçek anlamda nefes kesen bir ekran değişim ücreti ortaya çıktı. Bu ücret ile iPhone 11 Pro alınabiliyor.

Advertisement

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, geçtiğimiz hafta Çin merkezli olarak ilk defa satışa açıldı. Firmanın resmi internet sitesinden satışa çıkan telefon, biliyorsunuz belirlenen ilk stoğunu yaklaşık 2.400 dolarlık yüksek fiyatına rağmen bir dakikadan daha kısa sürede bitirmeyi başardı. Bu konuda oldukça şaşırtan Mate X, ortaya çıktığı kadarıyla gerekten çok ama çok iyi korunması gereken bir akıllı telefon. Çünkü modelin ekran değişim ücreti tam 1.000 dolar seviyesinde. Tahmin edebileceğiniz üzere tamir edilemeyen bu esnek OLED ekran, başına bir şey gelirse can yakacak bir değişim masrafı çıkarıyor. Modelin pilinin değiştirmek ise 39 dolar seviyesinde görünüyor. Kamera için 100 dolar, işlemci içinse 510 dolar fiyat belirlenmiş. Modelin gövdesi içinse 50 dolar fiyat görünüyor. Bu fiyatların direkt olarak Huawei’den geldiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X teknik olarak şu detaylara sahip

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Buna ek olarak katlanabilir telefonun bir de Mate Xs versiyonu bulunuyor. 2020’de gelecek telefonun, gücünü normal Mate X’ten farklı olarak Kirin 990 5G işlemciden alacağı aktarılıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu