reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X II
Katlanabilir telefon Huawei Mate X II
Katlanabilir telefon Huawei Mate X II

Ortaya çıkan olası tasarımıyla karşımızda Huawei Mate X II

2.600 dolarlık katlanabilir telefon Huawei Mate X henüz satışa çıkmadı. Ancak firmadan şimdiden ikinci model üzerinde de çalışmalar yapıyor.

Katlanabilir telefon pazarı halen başlamadı. Dediğimiz gibi katlanabilir telefon modelleri Huawei Mate X ve en büyük rakip Samsung Galaxy Fold halen satışa çıkmadı. Ancak hem Samsung hem de Huawei gelecek modelleri tasarlamaya devam ediyor. Bu doğrultuda bir patent üzerinde görselleştirilen Huawei Mate X II karşımızda bulunuyor. LetsGoDigital tarafından yayımlanan aşağıda görebileceğiniz model, dışa değil içe doğru katlanan bir ana ekrana sahip. Kapalı halde de işlevsel olması için bir dış ekranı da bulunan telefon, bünyesinde iki farklı ekran taşıyor. İçe doğru katlanan ekranı üretmenin zor olması nedeniyle ilk modelinde dışa doğru açılan bir yapıyı benimseyen firma, bunu Mate X II ile değiştirecek gibi görünüyor. Kamerası yine yan tarafına konumlandırılan yeni model, çift ekranıyla daha kullanışlı olacak izlenimi oluşturuyor. Biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold’un da bünyesinde iki adet ekran yer alıyor. Ancak Fold’un dış ekranı ufak ve dar olduğu için çok beğenilmiyor. Mate X II ise dışta normal bir akıllı telefon gibi geniş bir ekran sunacak gibi duruyor. Bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ya da ikinci modelin ne zaman çıkacağı maalesef bilinmiyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X II
Katlanabilir telefon Huawei Mate X II
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X ne zaman gelecek?

Firma cihazı için Samsung Galaxy Fold‘un yaşadığı sorun üstünden “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasını yapıyor. Yani çıkış için hiç acele etmeyen dev üretici, çıkış tarihi olarak eylül ayına işaret ediyor. 

İlgili Video